Wentylatory chłodnicy 

Wentylatory chłodnicy

Wentylatory chłodnicy stanowią niezwykle ważny element każdego silnika spalinowego. To dzięki nim układ chłodzenia funkcjonuje prawidłowo, w należyty sposób oddając ciepło na zewnątrz. Dlatego tak niezmiernie ważne jest odpowiednie zadbanie o prawidłową eksploatację naszego pojazdu pod tym kątem. Integralną częścią układu chłodzenia, oprócz chłodnicy, jest także wentylator, odprowadzający gorące powietrze za pomocą łopatek. Internetowy sklep motoryzacyjny superparts zapewnia najwyższą jakość wentylatorów chłodnicy - do Ciebie należy wybór odpowiedniego modelu i rocznika. Jeżeli nie jesteś pewien jak, skontaktuj się z naszymi konsultantami - zrobią to za Ciebie!

Wentylatory chłodnicy 

W naszej ofercie znajdziesz pełną gamę elementów składających się na wentylatory chłodnicy. Jest to dość skomplikowana konstrukcja, o której eksploatację należy dokładnie zadbać. Na szczęście, w razie jakichkolwiek problemów, wystarczy udać się do nas. Posiadamy wszystko, co potrzebne do przeprowadzenia napraw, jak chociażby włączniki i sterowniki. Jak wiemy, komputery przejęły większą część obsługi pracy silnika. Nie inaczej jest z jego chłodzeniem. Odpowiednie podzespoły nie byłyby jednak tak zgrane bez pomocy elektronicznych sterowników, świetnie zarządzających całym procesem i doskonale współpracujących z silnikiem. Prawidłowa temperatura oleju to w głównej mierze ich zasługa. W razie usterki włączników lub sterowników nie panikujmy. Zapraszamy do przeglądnięcia oferty sklepu superparts. 

Wiatraki wentylatorów oraz wentylatory to najbardziej rzucające się w oczy elementy wentylatorów. Dobrze dobrane łopatki z łatwością transportują powietrze, dzięki czemu silnik naszego pojazdu ma odpowiednie warunki do pracy. Pamiętajmy, że łopatki o zbyt dużej średnicy nie zmieszczą się w przeznaczone dla nich miejsce, a z kolei za małe nie sprawdzą się w swojej podstawowej funkcji, jaką jest odprowadzanie powietrza. Należy zachować więc zasadę złotego środka, ściśle trzymając się zaleceń producenta w tym zakresie. 

Sprzęgła wiskotyczne umożliwiają płynną regulację momentu obrotowego, gwarantując przydzielenie odpowiedniej mocy do zapotrzebowania w danym momencie. Zapewni to odpowiednią żywotność układu chłodzenia a także przyczyni się do efektywności chłodzenia. Sprzęgła dbają o to, by wentylator kręcił się z właściwą prędkością. 

Silniki i łożyska wentylatorów są z oczywistych względów kluczowe podczas pracy wentylatora, gdyż one zapewniają mu siłę potrzebną do obracania się. Są odpowiednikiem silnika w aucie, służącego za siłę napędową. Bez tych elementów wentylator byłby więc zbędnym balastem, nie przyczyniając się do poprawy chłodzenia. Warto zadbać o wymianę jego silnika, gdy ten obecny odmawia posłuszeństwa, bądź przejawia inne widoczne wady i nieprawidłowości podczas pracy.  

Obudowy wentylatorów to także jedna z kategorii ujętych w sekcji wentylatory chłodnicy. Radzimy zadbać o obudowę, gdyż chroni ona wentylator przed dostaniem się do środka różnych niebezpiecznych elementów z otoczenia, na przykład liści.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj