Zbiorniki wyrównawcze 

Zbiorniki wyrównawcze 

Układ chłodzenia wyposażony jest w wiele elementów, wśród których jednymi z najważniejszych są właśnie dostępne w naszym e-sklepie zbiorniki wyrównawcze. Zbiorniki wyrównawcze montowane są nie tylko w samochodach, ale również innych systemach, w których niezbędne jest z jednej strony wyrównywanie poziomu cieczy, a z drugiej utrzymywanie odpowiedniego poziomu ciśnienia w całym układzie. Zbiornik wyrównawczy, stosowany w pojeździe, składa się z trzech komór i posiada dużą objętość. Dzięki temu ma on możliwość przyjmowania płynu chłodniczego w większych ilościach.

Jak działa zbiornik wyrównawczy? Zasada jest dość prosta – w przypadku zwiększenia temperatury płynu chłodniczego dochodzi do zwiększenia jej objętości – nadmiar cieczy trafia do zbiornika, a w momencie, kiedy temperatura spadnie i objętość płynu jest mniejsza, niedobór ten wyrównywany jest zebraną w zbiorniku cieczą. Dzięki takiej zasadzie działania, w układzie chłodniczym dochodzi nie tylko do wyrównywania poziomu płynu chłodniczego, ale również utrzymanie odpowiedniego poziomu ciśnienia.

Jak rozpoznać uszkodzony zbiornik wyrównawczy w układzie chłodzenia?

Możliwe jest uszkodzenie zbiornika albo tylko korka, a najczęściej występującym i najłatwiej zauważalnym objawem usterki jest wyciekający płyn – nie tylko z samego zbiornika, ale również innych elementów układu chłodzenia. Co więcej, do częstych objawów należą również zbyt wysoka temperatura silnika oraz widoczne pęknięcie silnika. Jak wykryć usterkę? Przyczyny usterek mogą by różne – zwykle mówimy tu o zużyciu się materiału, z którego wykonywane są zbiorniki wyrównawcze albo wadliwym zaworze w korku zbiornika.

Aby dowiedzieć się, że problem tkwi właśnie w zbiorniku, warto przede wszystkim sprawdzić poziom płynu chłodzącego i szczelność, a także przeprowadzić kontrolę ciśnienia. W przypadku uszkodzenia zbiornika, należy wymienić go w całości, zaś gdy uszkodzony będzie korek – wystarczy wymienić tylko tę pojedynczą część.

W ofercie naszego e-sklepu znajdziecie Państwo zarówno najlepsze zbiorniki wyrównawcze, jak również części do nich – polegamy na najlepszych producentach, takich jak Automega, Topran czy Gates, a także jesteśmy w stanie zaopatrzyć Państwa w części dopasowane do większości modeli pojazdów. Te odpowiednie znajdziecie dzięki prostej wyszukiwarce, w której wystarczy określić model i silnik samochodu. Najwyższa jakość zbiorników w bardzo konkurencyjnych cenach!

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj