Pozostałe 

Pozostałe

Układ chłodzenia silnika odgrywa bardzo ważną rolę w każdym samochodzie i dlatego też dbanie o jego prawidłowe działanie, jest obowiązkiem każdego kierowcy. W naszym e-sklepie, pragnąc dostarczać Państwu najlepsze części samochodowe, proponujemy również bardzo duży asortyment elementów układu chłodzenia silnika – znajdziecie tutaj wszystko, co potrzebne do prawidłowej pracy tego systemu i wymienicie zużyte części na nowe. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem części układu chłodzenia silnika!

Pozostałe 

Układ chłodzenia jest nie tyle odpowiedzialny za chłodzenie silnika, co za utrzymywanie jego odpowiedniej temperatury – musimy bowiem wiedzieć, że temperatura silnika nie może być ani za wysoka, ani za niska. Dzięki zachowaniu odpowiedniej temperatury, silnik pracuje właściwie i nie ma zagrożenia, że zostanie uszkodzony. Co więcej – temperatura, znajdująca się na właściwym poziomie, zapewnia również właściwy skład mieszanki paliwowo-powietrznej, a także chroni silnik przed korozją. A to z kolei ma bezpośrednie przełożenie na trwałość i żywotność silnika.

Najważniejszą częścią układu chłodzenia jest oczywiście chłodnica, jednak nie oznacza to, że inne, mniejsze albo mniej znane części, nie mają dużego znaczenia. W tej kategorii przygotowaliśmy dla Państwa szeroki wybór części, które również odgrywają istotną rolę w prawidłowej pracy układu silnika.

Jakie to części?

Nagrzewnice – ich zadaniem jest odebranie ciepła z przepływającego przez nie płynu chłodzącego i przekazanie go do wnętrza samochodu. Niekiedy ulegają uszkodzeniu – najczęściej w wyniku zabrudzenia, korozji, nieszczelnych złączy przewodów oraz kamienia. W przypadku usterki, należy bezzwłocznie wymienić nagrzewnicę na nową.

Pompy wody – są niezbędne w procesie przetłaczania płynu chłodzącego przez układ chłodzenia i zachowania jego ciągłości. Czasami ulegają uszkodzeniom mechanicznym albo zabrudzeniom, które uniemożliwiają ich prawidłową pracę. Najczęstszymi objawami awarii pompy wody są nadmierny hałas i wycieki płynu chłodzącego.

Cylinderki – części, których uszkodzenie prowadzi do wycieków płynu chłodzącego. W przypadku ich uszkodzenia, należy niezwłocznie wymienić je na nowe.

Poduszki chłodnicy – są niezwykle istotne, ponieważ umożliwiają stabilne przymocowanie chłodnicy silnika do nadwozia. W przypadku uszkodzenia należy jak najszybciej wymienić poduszkę na nową część.

Oczywiście oferujemy również inne części, które pozwolą na prawidłową pracę układów chłodzenia w Państwa samochodach.

Zapraszamy do zakupu części układu chłodzenia!

Dzięki bardzo rozbudowanemu asortymentowi produktów, jesteśmy w stanie zaopatrywać naszych Klientów w nagrzewnice, pompy wody, cylinderki, poduszki chłodnicy oraz inne części, dedykowane różnym markom oraz modelom samochodów – Renault, Citroen, Opel, Audi itd. Oczywiście korzystamy przy tym z wyrobów cenionych marek, takich jak Topran, Automega, Hella czy Delphi – dostępne są przy tym w bardzo konkurencyjnych cenach.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj