Nadkola 

Nadkola to bardzo istotny element samochodowego nadwozia i montuje się je zarówno nad przednimi, jak również tylnymi kołami. Pełnią one istotne funkcje, dlatego też bardzo duże znaczenie ma ich wytrzymałość oraz jakość wykonania. Jeżeli poszukujecie Państwo najlepszych elementów nadwozia i interesują Was nadkola, w tej kategorii znajdziecie te od najlepszych producentów, które dopasujecie do swojego samochodu. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem naszego e-sklepu!

Nadkola 

Jesień czy zima to w Polsce czas, kiedy na drogach pojawia się bardzo dużo zanieczyszczeń, więc pojazdy narażone są na działanie różnego rodzaju szkodliwych czynników zewnętrznych, jak kamienie, śnieg, spadające liście, piasek, błoto czy środki chemiczne. W takich warunkach niezbędne jest odpowiednie zabezpieczenie samochodu przed tymi właśnie czynnikami, ponieważ ich dostawanie się do wnętrza pojazdu, mogłoby uszkodzić jego poszczególne elementy i tym samym wpłynąć na komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. W bezpieczeństwie tym niezwykle istotną rolę odgrywają nadkola – proste w swojej konstrukcji elementy, tworzone z tworzyw sztucznych, które montuje się nad tylnymi i przednimi kołami. Skutecznie ochraniają one nadwozie przed wymienionymi wyżej czynnikami, a także zapobiegają przedostawaniu się zanieczyszczeń do podzespołów samochodu.

Warto więc regularnie sprawdzać ich stan, a kupując samochód, sprawdzić to, czy w ogóle zostały zamontowane – często w wyniku uszkodzenia, poprzedni właściciele usuwają nadkola, nie montując nowych. Co więcej – w niektórych częściach świata, nadkola w ogóle nie są montowane fabrycznie, ponieważ samochód nie jest na tamtejszych drogach narażony na takie problemy i zanieczyszczenia, jak w Polsce!

Sprawdzajmy stan nadkoli i wymieniajmy je!

Choć nadkola wykonywane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, bardzo często dochodzi do ich zużywania się, co ma związek z tym jaką rolę pełnią i na jak trudne czynniki zewnętrzne są narażone. Szczególnie niebezpieczne dla nich są kamienie, potrafiące skutecznie uszkodzić ich strukturę, co z kolei wiąże się z obniżeniem ich funkcji ochronnych. A uszkodzone nadkola mogą doprowadzić do przedostania się do podzespołów niepożądanych zanieczyszczeń i doprowadzić do powstawania większych, bardziej kosztownych usterek.

Jeżeli więc zauważycie Państwo jakikolwiek problem z nadkolami, warto udać się do warsztatu albo samodzielnie wymienić tę część. Szczególnie istotne znacznie ma to, by zaopatrywać się w wysokiej jakości części zamienne, tworzone przez renomowanych producentów. W ofercie naszego e-sklepu, znajdziecie Państwo wyłącznie odpowiednio wyselekcjonowane nadkola od takich producentów, jak Van Wezel, którzy dbają o najwyższą jakość swoich wyrobów. Dzięki prostej w obsłudze wyszukiwarce dopasujecie również produkt do swojego samochodu. Nadkola dostępne są w niskich cenach, a ich wymiana w odpowiednim czasie pozwoli Państwu uniknąć późniejszych problemów – zachęcamy więc do ich zakupu!

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj