Katalizatory 

Katalizatory 

Głównym zadaniem katalizatora jest oczyszczenie spalin ze szkodliwych związków, zanim trafią one na zewnątrz pojazdu. Gazy spalinowe zawierają wiele toksycznych składników, mających zły wpływ na środowisko naturalne, dlatego jest to jeden z najważniejszych elementów układu wydechowego auta. Do jego kluczowych części należy blok katalityczny, zawierający szereg różnych kanałów. W jego wnętrzu znajdują się różne warstwy czynne, w tym powierzchnia aktywna, na której zachodzi większość reakcji chemicznych, odpowiadających za oczyszczenie gazów spalinowych. Podstawą działania katalizatora są bowiem reakcje chemiczne, utleniające i redukujące szkodliwe składniki spalin. W efekcie po przejściu przez konwerter gazy są o wiele mniej toksyczne dla środowiska. Urządzenie posiada także promotory, czyli dodatki tlenku ceru, które mają bezpośredni wpływ na poprawę odporności warstwy pośredniej na niszczący wpływ wysokiej temperatury spalin.

Katalizatory występują w różnych typach, od których zależy to, z czego są w stanie oczyścić gazy spalinowe. Konwertery redukujące odpowiadają za zmniejszenie ilości tlenku azotu, natomiast modele utleniające eliminują tlenek węgla i węglowodory. W wielu pojazdach są stosowane razem, tworząc katalizatory trójfunkcyjne, dzięki czemu mogą skuteczniej usuwać zanieczyszczenia spalin.

Dostępne są dwa podstawowe typy konwektorów: z blokiem katalitycznym ceramicznym lub metalowym. Modele metalowe charakteryzują się większą trwałością, są bowiem odporne na znacznie wyższe temperatury i mniej podatne na zniszczenie mechaniczne.

W ofercie naszego internetowego sklepu z częściami do aut znajduje się wiele modeli katalizatorów, dedykowanych dla wielu różnych modeli samochodów. Z łatwością można u nas znaleźć część pasującą do swojego pojazdu, wyprodukowaną przez sprawdzoną, renomowaną markę. Proponujemy najlepsze rozwiązania w atrakcyjnych cenach, dzięki czemu spełniamy oczekiwania każdego klienta.

Kiedy należy wymienić katalizator?

Katalizatory należą do części, które należy wymieniać wraz z określonym przebiegiem auta, tracą bowiem swoją skuteczność w miarę eksploatacji. Zaleca się ich wymianę po przejechaniu 80 tys. km. Jeśli zbyt długo zwlekamy z zakupem nowej części, pogarsza się działanie całego układu wydechowego, który nie jest w stanie prawidłowo oczyścić mieszanki gazów spalinowych przed ich oddaniem do atmosfery, co wpływa negatywnie na całe środowisko naturalne.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj