Tłumiki 

Tłumiki

Tłumiki samochodowe to urządzenia wielofunkcyjne. Jak sama nazwa wskazuje - ich podstawowym zadaniem jest eliminowanie hałasu, powstającego na skutek spalania mieszanki paliwowo-powietrznej. Ponadto tłumik bierze również udział w procesie przetwarzania spalin, które są emitowane przez silnik. Komfortowa jazda bez nadmiernego hałasu jest ważna nie tylko dla samego kierowcy, ale również innych kierowców i pieszych. Zwykle w samochodzie występują dwa tłumiki, chociaż zdarza się, że są trzy. Zadaniem pierwszego tłumika jest wchłanianie spalin, natomiast drugi tłumi wysokie dźwięki. Jeśli występuje również wspomniany trzeci tłumik, odpowiada on za tłumienie dźwięków o niskich częstotliwościach. Nasz sklep oferuje szeroką ofertę tłumików sprawdzonych marek - wszystkie dostępne tłumiki, znajdziesz w tej kategorii. 

Tłumiki 

Przez wielu młodych ludzi tłumiki najczęściej są kojarzone z tuningiem, a więc zmianą wyglądu pojazdu - nie rzadko na bardziej ekstrawagancki. Jednak poza wyglądem tłumiki pełnią bardzo istotne funkcje dotyczące silnika pojazdu. Wybierając tłumik do swojego auta, trzeba dopasować go możliwie jak najlepiej, tylko dobrze dobrany tłumik, będzie mógł w pełni spełniać swoje funkcje. Poprzez dobrze dobrany tłumik należy rozumieć dopasowanie do konkretnego modelu samochodu, przy uwzględnieniu wymagań producenta. Warto zwrócić również uwagę na certyfikaty i właściwości danego tłumika, którym jesteśmy zainteresowani. Nie bez znaczenia jest również marka samochodu, konkretny model, pojemność silnika oraz rok produkcji. Można również skorzystać z informacji dotyczących posiadanego modelu skrzyni biegów czy numeru podwozia - co również ma znaczenie przy wyborze tłumika. Wielu kierowców zdaje się lekceważyć układ wydechowy i decydują się na jego usprawnienie dopiero, gdy jest to konieczne. Nie jest to dobry pomysł, albowiem do prawidłowego funkcjonowania silnika i osiągnięciu najwyższej wydajności, sprawny i dobrze dopasowany tłumik jest niezbędny. Niesprawny lub źle dobrany tłumik, może spowodować wzrost zużycia paliwa, ograniczyć moc silnika, a także zwiększyć intensywność i siłę drgań, co znacznie pogorszy komfort jazdy.

W niniejszej kategorii znajdą państwo między innymi tłumiki końcowe do Seata, Skody, Volkswagena, Volvo, a także tłumiki środkowe do Citroena, Peugota 406 czy Forda. Każdy produkt posiada wyszczególnione parametry, takie jak ciężar czy rozmiar oraz informację, do jakiego pojazdu będzie odpowiedni. Można również skorzystać z filtru i wyświetlić dostępne tłumiki np. od najniższej ceny do najwyższej. Warto również dodać, że wymienianie tłumików jest częste ze względu na ich podatność na korozję. Szczególnie po zimie, warto zwrócić szczególną uwagę na tłumiki, które przez ten okres mogły utracić swoje właściwości. Obserwuje się, że to właśnie na wiosnę wielu kierowców decyduje się na wymianę tego elementu samochodu. Na terenie Polski oraz całej Unii Europejskiej można korzystać z tłumików bez homologacji.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj