Lusterka wewnętrzne 

Wiele elementów wyposażenia wewnętrznego kabiny samochodowej ma nieoceniony wpływa na bezpieczeństwo kierowcy, a ich posiadanie jest fundamentalnym obowiązkiem każdego kierowcy. Należą do nich lusterka wewnętrzne, które – choć są rozwiązaniami niezwykle prostymi – występują w wielu rozmaitych rodzajach, dzięki czemu możecie Państwo postawić na takie, które będzie odpowiednio dopasowane do Waszych potrzeb. W tej kategorii znajdziecie wysokiej klasy lusterka wewnętrzne różnych rodzajów.

Lusterka wewnętrzne 

Lusterka wewnętrzne to absolutnie niezbędny element wyposażenia samochodu – to dzięki nim kierowca ma możliwość kontrolowania tego, co dzieje się na drodze za nim, a także może bezproblemowo cofać, parkować i wykonywać inne manewry na drodze. Tzw. lusterko wsteczne po raz pierwszy zastosowane zostało w 1911 roku i od tego czasu jego znaczenie znacznie wzrosło – w większości krajów jest obowiązkowym wyposażeniem każdego pojazdu. W Polsce konieczność posiadania lusterka wewnętrznego (i zewnętrznych), reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.

Na jakie lusterka wewnętrzne możesz postawić?

Tak jak wspomnieliśmy na początku, lusterka wewnętrzne występują w kilku wariantach, dzięki czemu możliwe jest zakupienie rozwiązania, idealnie odpowiadającego kierowcy danego pojazdu. Jakie lusterka wyróżniamy?

  • Lusterka płaskie – są one najtańsze ze wszystkich dostępnych na rynku i z tego też względu występują w pojazdach bardzo powszechnie. Mimo niskiej ceny, są bardzo funkcjonalne, ponieważ płaskie zwierciadło nie powoduje zniekształcenia obrazu, a w związku z tym doskonale oddaje to, co dzieje się na drodze. Niestety, lusterko takie daje dość ograniczone pole widzenia, co jest jego największą (i jedyną) wadą.

  • Lusterka sferyczne – są one wypukłe, a w związku z tym powodują „pomniejszenie” obiektów i obrazu, co z kolei ma wpływ na to, że kierowca widzi w nich więcej. Dzięki lepsze i szerszej perspektywie, możliwe jest łatwiejsze zidentyfikowanie zagrożeń, dlatego też lusterka sferyczne są dzisiaj najpopularniejsze. Jedyną wadą jest fakt, że rozwiązanie to nie pokazuje rzeczywistego obrazu, więc trzeba się do niego przyzwyczaić. Na szczęście przychodzi to bardzo szybko.

  • Lusterka asferyczne – obecnie jest to najnowocześniejsze rozwiązanie stosowane we współczesnych samochodach, a wynika to z zastosowania dwóch sfer, dzięki którym z jednej strony widziane pole widzenia jest bardzo duże, a z drugiej obraz jest większy i wyeliminowane jest martwe pole. Dzięki temu lusterka asferyczne uważane są za najbezpieczniejsze.

Co więcej – coraz większą popularnością cieszą się luterska wewnętrzne fotochromatyczne, które posiadają specjalne czujniki powodujące ściemnianie lusterka – jest to niezwykle przydatne w sytuacji, gdy może dochodzić do oślepiania kierowcy przez zbyt jasne światła.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo różnego rodzaju rozwiązania od najlepszych producentów – dlatego zapraszamy do ich zakupu.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj