Mechanizmy opuszczania szyb 

Usterki w samochodzie mogą zdarzyć się nawet w najmniej oczekiwanych miejscach i momentach, jednak w każdej takiej sytuacji konieczne jest jak najszybsze pozbycie się problemu. Nie inaczej jest w przypadku mechanizmów opuszczania szyb - jednego z tych teoretycznie mniej istotnych elementów w samochodzie, który jednak ma duży wpływ na komfort jazdy. Usterka może doprowadzić nie tylko do problemów z otwieraniem i zamykaniem szyb, ale również doprowadzić do ich trwałego uszkodzenia. W tej kategorii znajdziecie Państwo nowoczesne mechanizmy opuszczania szyb dla różnych modeli samochodów.

Mechanizmy opuszczania szyb 

Mechanizmy opuszczania szyb, znajdują się wewnątrz drzwi samochodu i jest on dość skomplikowany, składając się z kilku elementów. Jak zapewne Państwo wiecie, mechanizmy te mogą być sterowane elektrycznie (mechanizm napędza wtedy mały silniczek) lub ręcznie (sterowanie za pomocą korbki), a w skład całego układu sterowania wchodzą jeszcze różnego rodzaju dźwignie, prowadnice oraz cały system linek. Uszkodzenie któregoś z tych elementów może być więc bardzo uciążliwe i raczej niewskazana jest jego samodzielna naprawa – może to doprowadzić do jeszcze większych problemów. Co więcej – bardzo często nawet naprawa niewielkiego uszkodzenia może okazać się nieopłacalna i lepiej jest wymienić całe urządzenie na nowe. Powód? Mechanizmy opuszczania szyb nie są drogie, niezależnie od marki i modelu pojazdu, jaki Państwo posiadacie.

A usterki mechanizmu – chcąc, nie chcąc – zdarzają się i najczęściej ich skutkiem jest przekrzywienie szyby albo jej całkowite zblokowanie, w związku z którym ani otwieranie, ani zamykanie okna w samochodzie jest niemożliwe. To sytuacja bardzo niepożądana i to niezależnie od pory roku i zewnętrznej temperatury, dlatego warto jak najszybciej sobie z nią poradzić. Tym bardziej, że brak reakcji i jazda z niesprawnym mechanizmem może skutkować trwałym uszkodzeniem szyby, co narazi Państwa na dodatkowe koszty.

Zepsuty mechanizm opuszczania szyby? Skorzystaj z usług specjalistów!

Warto pamiętać o tym, że w przypadku uszkodzenia mechanizmu, niezbędne jest udanie się do warsztatu – tylko specjaliści, dysponujący odpowiednim sprzętem i wiedzą, będą w stanie wymienić mechanizm na nowy. Proces ten wiąże się z koniecznością zabezpieczenia szyby przed wypadnięciem, demontażem poszycia drzwi, wymianą mechanizmu oraz wyregulowania pracy szyby. Jak więc widać – jest to zadanie dla specjalistów i to im należy powierzyć ten proces.

Możecie Państwo jednak samodzielnie zamówić nowoczesne mechanizmy opuszczania szyb, które znajdziecie w naszej ofercie – dysponujemy urządzeniami dedykowanymi różnym markom pojazdów, w tym BMW, Audi, Toyota, Ford, Mercedes i wielu innym, a także korzystamy z rozwiązań najlepszych producentów, takich jak Blue Print, Vaico, SKV Germany czy Van Wezel. Zapewniamy mechanizmy niezawodne i funkcjonalne na przestrzeni wielu lat, które przy okazji dostępne są w bardzo konkurencyjnych cenach!

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj