Sprężyny zawieszenia 

Sprężyny zawieszenia

Sprężyny zawieszenia to część układu zawieszenia, współpracująca bezpośrednio z amortyzatorami – dzięki temu tworzy stabilne podparcie dla nadwozia pojazdu. Zależy od niej utrzymanie auta na żądanej wysokości względem podłoża, a także odpowiedni przechył pojazdu podczas pokonywania zakrętów. Jej zadaniem jest również zapewnienie kołom przyczepności do podłoża i zachowanie trakcji podczas jazdy po nierównym terenie. W ofercie naszego internetowego sklepu z częściami motoryzacyjnymi dostępny jest bardzo duży wybór sprężyn zawieszenia, dedykowanych dla wielu modeli aut.

Sprężyny zawieszenia 

Sprężyny zawieszenia mają ogromny wpływ na żywotność poszczególnych elementów układu jezdnego, chronią je bowiem przed uszkodzeniami wynikającymi z nierówności nawierzchni. Dzięki nim dłużej służą amortyzatory i opony, zapewniają także bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Ich zadaniem jest złagodzenie drgań, powstałych na skutek jazdy po nierównym terenie.

W samochodach wykorzystywane są trzy rodzaje sprężyn zawieszenia: beczkowe, które wykonuje się z drutu o zmiennej średnicy, stożkowe oraz typu side load. W ofercie naszego internetowego sklepu z częściami motoryzacyjnymi dostępny jest bardzo szeroki wybór poszczególnych typów sprężyn, przeznaczonych dla różnych modeli samochodów. Znalezienie części dla swojego auta jest bardzo proste – wystarczy wybrać odpowiednie filtrowanie poprzez zaznaczenie żądanej marki, modelu oraz typu silnika u góry strony. Każdy produkt posiada także w opisie zaznaczone modele pojazdów, w jakich może być wykorzystany.

Oferowane w naszym e-sklepie sprężyny zawieszenia pochodzą od renomowanych producentów, specjalizujących się w częściach samochodowych. Są to wyroby spełniające wszystkie normy i wymagania pod względem trwałości i funkcjonalności. Dzięki wykonaniu z materiałów o wysokiej wytrzymałości, odznaczają się długą żywotnością. Wybór dobrych jakościowo sprężyn przekłada się na bezawaryjność całego pojazdu, dlatego warto zdecydować się na produkty od najlepszych na rynku producentów, które można znaleźć w naszej ofercie.

Kiedy należy wymienić sprężyny zawieszenia?

Choć sprężyny zawieszenia są trwałym elementem, rzadko wymagającym wymiany, może dojść do ich uszkodzenia np. na skutek gwałtownego wpadnięcia koła w dużą dziurę w nawierzchni drogi. Na skutek korozji oraz wieloletniej eksploatacji może dojść także do zmniejszenia sprężystości tych elementów, przez co mniej skutecznie niwelują drgania pojazdu i tracą zdolność do odpowiedniej amortyzacji. W efekcie szybciej zużywają się także inne elementy, dlatego konieczna jest wymiana sprężyn.

Zużycie lub uszkodzenie sprężyn można zauważyć poprzez zmianę wysokości pojazdu, co jest odczuwalne np. podczas wjeżdżania na przeszkodę. W takim przypadku należy jak najszybciej zdecydować się na ich wymianę. Co ważne, są to elementy, które należy zawsze wymieniać parami – jeśli pojazd otrzyma tylko jedną nową sprężynę, prawdopodobnie zacznie przechylać się w jedną stronę, co może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji np. podczas hamowania.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj