Osłony silnika 

Osłony silnika 

Zanim odpowiemy na to pytanie, zacznijmy od ważnej kwestii, mianowicie – dlaczego niektóre samochody nie posiadają osłon silnika? Wynika to przede wszystkim z miejsca produkcji i rynku, na jaki skierowane są pojazdy, W przypadku krajów z łagodnym klimatem, takie osłony (podobnie jak popularne w Polsce nadkola) nie są wymagane, ponieważ na drogach nie pojawia się tak duża ilość zanieczyszczeń, które mogłyby uszkodzić silnik.

W Polsce jest zgoła odmiennie – warunki, szczególnie jesienią i zimą, są na drogach trudne, a w obliczu dużej ilości piasku, błota, śniegu czy kamieni, silniki są narażone na liczne usterki. Dlatego też osłony silnika są tak ważne – chronią silnik zarówno przed uderzeniami i dostaniem się do podzespołów zanieczyszczeń, jak również przed wodą. W skutek przedostania się do silnika elementów zewnętrznych, może dojść do nieprawidłowej pracy jednostki, a nawet poważnych usterek, w wyniku których niezbędna będzie wymiana całego silnika.

Co grozi właścicielowi samochodu bez osłon silnika?

  • Uszkodzenie alternatora, który bardzo źle nosi kontakt z błotem czy wilgocią.

  • Problemy z elektryką, na które wpływ ma również działanie wilgoci.

  • Rdza na podzespołach, która może spowodować ich uszkodzenie.

  • Rozmaite usterki silnika, a także jego słabsza wydajność.

Uszkodzona osłona silnika lub jej brak? Warto zakupić nową!

Osłony silnika, choć tworzone z odpowiednio dobieranych materiałów, również mogą się zużyć, dlatego warto sprawdzać ich stan i w razie jakichkolwiek problemów, zadbać o ich wymianę. Do wyboru macie Państwo osłony wykonywane z tworzyw sztucznych lub metali – fabrycznie montowane są zwykle te pierwsze, ale nic nie stoi na przeszkodzie, byście Państwo zamontowali metalowe osłony silnika, które będą służyć przez długi czas i doskonale ochronią podzespoły w Waszych samochodach. Jak wybrać odpowiednią osłonę? Najlepiej skorzystać z naszej wyszukiwarki, w której określicie Państwo markę, model i silnik swojego samochodu, dzięki czemu będziecie mogli zapoznać się z odpowiednimi modelami osłon.

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotna jest wysoka jakość osłon i rodzaj zastosowanych w ich produkcji materiałów, dlatego też oferujemy wyroby najlepszych producentów na rynku, takich jak Febi Bilstein, Romix Company czy Van Wezel – dzięki temu stawiacie Państwo na osłony silników najwyższej jakości, które ochronią podzespoły na przestrzeni wielu tysięcy przejechanych kilometrów.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj