Hamulce tarczowe 

Hamulce tarczowe

Hamulce tarczowe to jeden z najpopularniejszych systemów do hamowania montowanych w samochodach. Są zdecydowania częściej używane niż hamulce bębnowe - ze względu na lepsze parametry, np. są mniej podatne na usterki. Pomimo to, elementy tego układu należy wymieniać regularnie. W naszym sklepie znajdą Państwo wszystkie niezbędne części do hamulców tarczowych: klocki i tarcze hamulcowe na przód i tył, reperaturki pompy, zaciski, tłoczki, sprężyny czy całe zestawy naprawcze, a także czujniki zużycia. Posiadamy na stanie elementy hamulców tarczowych do wszystkich najpopularniejszych samochodów spotykanych na polskich drogach.

Hamulce tarczowe 

W autach montowane są hamulce tarczowe lub bębnowe. Hamulce tarczowe mają znacznie lepsze parametry od hamulców bębnowych, dlatego częściej są stosowane w pojazdach. Są zdecydowanie lżejsze, bardziej wydajne i znacznie mniej podatne na usterki. Ten rodzaj hamulców zazwyczaj bywa montowany głównie na przednie koła, jednak coraz częściej w autach montowane są cztery tarcze.

Hamulce tarczowe – jak działają?

Siła hamowania w przypadku hamulców tarczowych, wytwarzana jest przez niewielkie tłoczki, które są umiejscowione w zacisku hamulcowym. Ich rolą jest zwalnianie lub unieruchamianie tarczy hamulcowej zespolonej z kołem za pomocą klocków hamulcowych. Aby tłoczki mogły się poruszać,  niezbędny jest nacisk wytwarzany przez płyn w pompie hamulcowej, dalej przekazywany za pomocą przewodów.

W niektórych modelach aut, zdarzają się występować hamulce o nieruchomym zacisku, gdzie tłoczki umieszczone są w symetrycznej obudowie i dociskają tarczę hamulcową z obu stron. Częściej jednak bywają stosowane hamulce o zacisku pływającym - tam tłoczki hamulcowe są zamontowane tylko po jednej stronie, za to w ruchomy sposób, dzięki czemu tłoczek dociska wewnętrzny klocek bezpośrednio do tarczy hamulcowej. Jednocześnie na skutek wymuszonego zacisku, do tarczy zostaje dociśnięty zewnętrzny element cierny, który odpowiada za zwalniający ruch obrotowy.

Hamulce tarczowe w sklepie superparts.pl

W sklepie superparts.pl znajdą Państwo bardzo szeroki wybór artykułów i elementów związanych z hamulcami tarczowymi, do większości marek samochodów: niemieckich, francuskich, japońskich, czeskich, koreańskich itd. Wśród posiadanych przez nas części, znajdują się:

  • Tarcze hamulcowe na przód i tył do Audi, Mercedesa, Seata, Volkswagena, Peugeota, Opla, Renault, Skody, Volvo, Forda, BMW, Mitsubishi, Mazdy, Citroena i wielu więcej.
  • Klocki hamulcowe na przód i tył, klocki z czujnikami i zaciski pasujące do wymienionych marek aut,
  • Reperaturki pompy hamulcowej, tłoczki do zacisków, sprężyny zacisku hamulcowego, prowadnice czy zestawy naprawcze zacisku hamulcowego.
  • Czujniki zużycia klocków hamulcowych na przód i tył do wszystkich popularnych modeli aut.

Prowadzimy dystrybucję części i elementów hamulców tarczowych wiodących producentów: A.B.S., Brembo, Febi Bilstein, Kamoka, TRW, ATE, Meyle, Maxgear, Zimmermann, Bosch czy Vaico.

Zapraszamy do skorzystania z naszej szerokiej oferty na produkty z działu hamulce tarczowe.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj