Czujniki abs 

Czujniki abs 

System ABS znany jest wszystkim kierowcom w naszym kraju, ponieważ na terenie Unii Europejskiej, dopuszczalne jest jeżdżenie wyłącznie tymi samochodami, które zostały w ten system wyposażone. Mówi to bardzo wiele o ogromnym znaczeniu tego systemu dla zdrowia i życia kierowców. Układ ABS (z ang. Anti-Lock Braking System) ma za zadanie zapobieganie blokowaniu kół podczas hamowania – gdy więc prędkość obrotowa kół spadnie do określonej wartości, system ABS uaktywnia się, a siła hamowania zostaje zmniejszona. Dzięki temu nie ma obaw przed wpadnięciem w poślizg. Czujniki ABS komunikują się z innymi systemami elektronicznymi w samochodzie, jak system kontroli trakcji czy stabilizacji toru jazdy.

Dlaczego czujnik ABS ma tak duże znaczenie?

  • Pozwala skrócić drogę hamowania.
  • Umożliwia bezproblemowe kierowanie pojazdem w momencie hamowania.
  • Zapobiega utracie stabilności w czasie hamowania.
  • Pozwala uniknąć kolizji i niepożądanych zdarzeń na drodze.

Czujniki ABS mogą być bardzo zróżnicowane, a ich podstawowym podziałem jest ten na aktywne i pasywne – wszystkie znajdziecie Państwo w asortymencie naszego sklepu i to niezależnie od tego, jaki model samochodu posiadacie.

Kiedy należy wymienić czujnik ABS?

Uszkodzenia czujników ABS zdarzają się i mogą wynikać zarówno z usterek mechanicznych, jak również awarii układu sterowania elektronicznego. Niekiedy może dojść do sytuacji, w której czujnik zostanie uszkodzony w momencie dostania się do układu piasku czy błota albo z powodu luzów na łożysku czy niewłaściwego ciśnienia opon. Na szczęście w momencie pojawienia się problemu, kierowca zostanie o tym poinformowany – zapali się kontrolka ABS. Jest to sygnał, by sprawdzić działanie systemu i, być może, wymienić czujnik ABS.

Jeżeli chcecie Państwo zaopatrzyć się w najwyższej jakości czujniki ABS, tworzone przez najbardziej cenionych w branży producentów, polecamy skorzystanie z naszej oferty – dysponujemy ogromnym wyborem urządzeń i akcesoriów, które dostosowane są do wielu modeli pojazdów. Czujniki właściwe dopasowane do konkretnych pojazdów, znajdziesz dzięki prostej w obsłudze wyszukiwarce (wystarczy wybrać markę, model i silnik samochodu).

Zamówienia prosimy składać poprzez formularz online albo telefonicznie pod numerem 733 015 015. Zapewniamy dostawę w 24h, możliwość realizowania większych zamówień, a także jasne i atrakcyjne warunki współpracy. Przy zamówieniach powyżej 250 zł, zapewniamy darmową dostawę na terenie całej Polski! Dostarczamy części również do Klientów zagranicznych.

Czujniki abs: A.B.S., BOSCH, DELPHI, ATE, KAMOKA, JPN, FEBI BILSTEIN, FAE, TRW, HÜCO, BLUE PRINT, VEMO, TOMEX, VDO, QAP, OYODO, TOPRAN, TRUCKTEC AUTOMOTIVE, AUTOMEGA, VAG.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj