Czujniki abs 

Czujniki abs

Czujniki ABS to to podstawowe elementy układu ABS, będącego jednym z kluczowych systemów wspomagania kierownicy, który ma niebagatelny wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dzięki czujnikom, możliwe jest uniknięcie przykrych sytuacji na drodze oraz zapobieganie utracie stabilności samochodu w trakcie hamowania. Nasz sklep zaopatruje Klientów w wysokiej jakości czujniki ABS, które dedykowane są różnym modelom pojazdów – zapraszamy do zapoznania się z ofertą i wyboru właściwego produktu!

Czujniki abs 

System ABS znany jest wszystkim kierowcom w naszym kraju, ponieważ na terenie Unii Europejskiej, dopuszczalne jest jeżdżenie wyłącznie tymi samochodami, które zostały w ten system wyposażone. Mówi to bardzo wiele o ogromnym znaczeniu tego systemu dla zdrowia i życia kierowców. Układ ABS (z ang. Anti-Lock Braking System) ma za zadanie zapobieganie blokowaniu kół podczas hamowania – gdy więc prędkość obrotowa kół spadnie do określonej wartości, system ABS uaktywnia się, a siła hamowania zostaje zmniejszona. Dzięki temu nie ma obaw przed wpadnięciem w poślizg. Czujniki ABS komunikują się z innymi systemami elektronicznymi w samochodzie, jak system kontroli trakcji czy stabilizacji toru jazdy.

Dlaczego czujnik ABS ma tak duże znaczenie?

  • Pozwala skrócić drogę hamowania.
  • Umożliwia bezproblemowe kierowanie pojazdem w momencie hamowania.
  • Zapobiega utracie stabilności w czasie hamowania.
  • Pozwala uniknąć kolizji i niepożądanych zdarzeń na drodze.

Czujniki ABS mogą być bardzo zróżnicowane, a ich podstawowym podziałem jest ten na aktywne i pasywne – wszystkie znajdziecie Państwo w asortymencie naszego sklepu i to niezależnie od tego, jaki model samochodu posiadacie.

Kiedy należy wymienić czujnik ABS?

Uszkodzenia czujników ABS zdarzają się i mogą wynikać zarówno z usterek mechanicznych, jak również awarii układu sterowania elektronicznego. Niekiedy może dojść do sytuacji, w której czujnik zostanie uszkodzony w momencie dostania się do układu piasku czy błota albo z powodu luzów na łożysku czy niewłaściwego ciśnienia opon. Na szczęście w momencie pojawienia się problemu, kierowca zostanie o tym poinformowany – zapali się kontrolka ABS. Jest to sygnał, by sprawdzić działanie systemu i, być może, wymienić czujnik ABS.

Jeżeli chcecie Państwo zaopatrzyć się w najwyższej jakości czujniki ABS, tworzone przez najbardziej cenionych w branży producentów, polecamy skorzystanie z naszej oferty – dysponujemy ogromnym wyborem urządzeń i akcesoriów, które dostosowane są do wielu modeli pojazdów. Czujniki właściwe dopasowane do konkretnych pojazdów, znajdziesz dzięki prostej w obsłudze wyszukiwarce (wystarczy wybrać markę, model i silnik samochodu).

Zamówienia prosimy składać poprzez formularz online albo telefonicznie pod numerem 733 015 015. Zapewniamy dostawę w 24h, możliwość realizowania większych zamówień, a także jasne i atrakcyjne warunki współpracy. Przy zamówieniach powyżej 250 zł, zapewniamy darmową dostawę na terenie całej Polski! Dostarczamy części również do Klientów zagranicznych.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj