Czujniki ciśnienia w oponach 

Czujniki ciśnienia w oponach należą do elementów zwiększających bezpieczeństwo podczas jazdy, stale monitorują bowiem ciśnienie powietrza i informują kierowcę o jego spadkach w poszczególnych oponach. Są to obowiązkowe części, umieszczane we wszystkich nowych autach. W ofercie naszego internetowego sklepu motoryzacyjnego znajduje się wiele rodzajów czujników, dedykowanych dla różnych modeli aut. Są to markowe produkty wysokiej jakości, odznaczające się dużą precyzją pomiaru i wieloletnią żywotnością.

Czujniki ciśnienia w oponach 

Odpowiednia wartość ciśnienia w oponach jest kluczowa dla bezpieczeństwa, a także ekonomiczności samochodu. Zbyt niskie ciśnienie powoduje bowiem szybsze zużycie opon oraz znaczne zwiększenie spalania pojazdu, narażając kierowcę na większe wydatki. Co ważne, w dużym stopniu zwiększa również drogę hamowania auta, co może prowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji na drodze. Każdy kierowca powinien sprawdzać wartość ciśnienia w oponach przynajmniej raz w miesiącu – niestety, wielu użytkowników dróg o tym nie pamięta. Z tego względu w autach montuje się – obecnie obowiązkowo – czujniki ciśnienia w oponach, które informują kierowcę o konieczności dopompowania konkretnego koła.

Czujniki ciśnienia w oponach to systemy występujące w dwóch wersjach: pośredniej, opierającej się na systemie ABS lub ESP oraz bezpośredniej, bardziej zaawansowanej. Urządzenia pośrednie montowane są zazwyczaj w autach średniej i niższej klasy, są bowiem bardzo tanim rozwiązaniem. Alarmują kierowcę, jeśli jedna z opon różni się od pozostałych przy pomiarach prędkości obrotowej – system opiera się bowiem na założeniu, że opona z mniejszym ciśnieniem będzie miała mniejszą średnicę, co przełoży się na większą ilość obrotów, jakie będzie musiała wykonać podczas jazdy. Opcja bezpośrednia jest bardziej dokładna, mierzy bowiem konkretne wartości ciśnienia w oponach i wyświetla je kierowcy za pomocą komputera pokładowego. Opiera się na radiowych czujnikach ciśnienia w oponach, które dokonują pomiarów co minutę, dzięki czemu mogą poinformować o niskim ciśnieniu nawet przed rozpoczęciem jazdy.

W ofercie naszego internetowego sklepu z częściami samochodowymi znajduje się szeroki wybór czujników ciśnienia w oponach, przeznaczonych dla systemów bezpośrednich. Są to zaawansowane urządzenia radiowe, które przekazują szczegółowe informacje o ciśnieniu panującym w danej oponie. Każde koło musi być wyposażone w osobny, dedykowany mu czujnik – dzięki temu system sprawnie działa i może poinformować kierowcę z dużą dokładnością o ewentualnych spadkach ciśnienia.

Wymiana czujników ciśnienia w oponach

Choć żywotność czujników ciśnienia w oponach wynosi średnio 10 lat, co jest zależne od zamontowanych w nich bateriach, mogą ulec uszkodzeniu – najczęściej dzieje się to podczas nieostrożnej wymiany opon. Warto więc pamiętać, by zawsze informować pracownika wulkanizacji o obecności czujników w oponach. Jeśli dojdzie do awarii czujnika, powinno się go jak najszybciej zastąpić nowym – warto wybrać sprawdzony, markowy model, który będzie przekazywał kierowcy precyzyjne pomiary ciśnienia.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj