Osłony przekładni kierowniczych 

Osłony przekładni kierowniczych

Przekładnia kierownicza stanowi precyzyjny układ i niezbędna jest jego ochrona przed czynnikami zewnętrznymi. Funkcję ochronną pełni osłona przekładni kierowniczej, która między innymi zabezpiecza ją przed wodą, kurzem lub piaskiem. Osłona jest niezbędnym elementem, jeśli chcemy, aby przekładnia służyła nam przez dłuższy okres, a nie jedynie przez krótką chwilę. Wielu kierowców zaniedbuje ten element, uznając go za mało ważny. Niestety jak to bywa w pojazdach wszelkiego typu - jeden zaniedbany element prowadzi do następnego i wkrótce okazuje się, że niektórych rzeczy nie można już naprawić i trzeba zainwestować w fabrycznie nowe. Osłona nie będzie mogła chronić przekładni kierowniczej, gdy jej stan nie będzie idealny. Dlatego tak ważne jest wymienianie osłony za każdym razem, gdy dojdzie do przetarcia czy pęknięcia. Jeśli osłona nie zostanie wymieniona przy jej nawet niewielkim uszkodzeniu, z układu zacznie wyciekać smar i jego elementy ulegną zniszczeniu. Starsze samochody pozwalają na szybką i prostą wymianę osłony przekładni kierowniczej. Inaczej sprawa wygląda w nowoczesnych pojazdach - tutaj możliwe, że konieczne będzie skorzystanie z pomocy specjalisty.

Osłony przekładni kierowniczych 

Chcąc zadbać o stan przekładni, powinno się sprawdzać stan osłony podczas przeglądów okresowych, co pozwoli na uniknięcie poważniejszych konsekwencji i co za tym idzie wysokich kosztów. Z uwagi na fakt, że osłony zużywają się dosyć rzadko, warto inwestować w markowe części - najlepsze produkty znajdą państwo w niniejszej kategorii. Jeśli naprawiamy układ kierowniczy, powinniśmy ustawić również zbieżność kół przednich - chyba, że dokonaliśmy oznaczeń za pomocą markera. Na szczelność osłony przekładni kierowniczej powinno się zwrócić uwagę już podczas montażu wszystkich elementów, w tym uszczelniacza. Powierzchnia uszczelniająca powinna być czysta, a osłony szczelne. Jeśli zauważone zostaną ewentualne uszkodzenia, na przykład - otwór w karoserii, trzeba go uszczelnić, by zapobiec przedostawaniu się wody do kabiny. W samochodach, które są nieco starszej daty, sami możemy podjąć się wymiany osłony przekładni. Narzędzia, które będą do tego potrzebne to najczęściej młotek, płaski śrubokręt, kombinerki, klucze, suwmiarka, marker i ewentualnie szczotka druciana. Wymiana osłony odbywa się poprzez uniesienie samochodu i zdjęcie koła. Następnie zaleca się wyczyszczenie miejsc, gdzie znajdują się śruby i ich odkręcenie. Aby uniknąć ustawiania zbieżności, wykorzystujemy marker i wykonujemy oznaczenia na drążku kierowniczym, nakrętce oraz końcówce. Dalszy proces jest tak naprawdę zależny od modelu pojazdu, jednak wymiana osłony nie powinna stanowić większego problemu.

W naszym sklepie znajdą państwo markowe osłony przekładni kierowniczych, nie musząc się tym samym martwić o źródło ich pochodzenia. Dbanie o samochód wymaga regularnej wymiany zużytych części i jeśli zauważyłeś na swojej osłonie ślady zużycia, to czas na znalezienie nowej. Jeśli nie są państwo w stanie sami wymienić osłony, wystarczy udać się do mechanika. W razie pytań warto skorzystać z zakładki "kontakt".

Osłony przekładni kierowniczych: FEBI BILSTEIN, LEMFÖRDER, SASIC, TRW, MONROE, SKF, TOPRAN, BLUE PRINT, VAICO, RUVILLE, TEDGUM, JPN, OYODO, FIAT, HETIAN, KAMOKA, SPIDAN, TRUCKTEC AUTOMOTIVE, VARIOUS SUPPLIERS.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj