Przewody układu wspomagania 

Przewody układu wspomagania

Układ kierowniczy to jeden z najważniejszych mechanizmów w pojazdach. Umożliwia zmianę kierunku jazdy, co ma znaczenie zasadnicze dla poruszania się samochodem. Jednocześnie obecnie trudno wyobrazić sobie układ kierowniczy bez układu wspomagania. Jeszcze do niedawna nie była to wcale oczywista sprawa. Dzięki rozwojowi technologii, dziś prowadzenie samochodu nie wymaga siły. Dzisiaj wspomaganie jest w 99% modeli wyposażeniem podstawowym. Nie chodzi tutaj jednak tylko o wygodę prowadzenia, ale także o bezpieczeństwo, które powinno być priorytetem. To dzięki wspomaganiu kierownicy, możliwe jest wykonywanie szybkich, precyzyjnych ruchów, czego czasem wymaga sytuacja na drodze. Niesprawny układ wspomagania kierownicy wymaga więc każdorazowo naprawy przy zastosowaniu odpowiednich części zamiennych, np. przewodów układu wspomagania.

Przewody układu wspomagania 

Układy wspomagania kierownicy dzielimy na trzy rodzaje: pneumatyczne, hydrauliczne i elektryczne. Pierwsze z nich występują w samochodach ciężarowych i dostawczych. Do niedawna zasadniczym rozwiązaniem ciśnieniowy układ hydrauliczny. Jego działanie oparte jest na pompie hydraulicznej, która jest centrum całego układu. Oprócz niej w układzie wspomagania hydraulicznego znajdziemy pojemnik płynu roboczego, zawór sterujący, siłowniki współpracujące z mechanizmem zwrotniczym oraz hydrauliczne przewody układu wspomagania. Obecnie coraz powszechniejszy jest układ wspomagania hydrauliczno–elektryczny lub całkowicie elektryczny. Pompa wspomagania odbierająca napęd z silnika jest zastąpiona przez pompę elektryczną, która uruchamia się tylko podczas skrętu kół. Uproszczona budowę układu ma wpływ na zmniejszenie zużycia paliwa i większy poziom niezawodności. Jedną z najczęstszych awarii układu jest załamanie albo zagniecenie jednego z przewodów układu wspomagania. Podstawowy objawem usterki jest konieczność wkładania większej niż normalnie siły do obrócenia kierownicą. Ponadto na desce rozdzielczej może zapalić się kontrolka ostrzegająca o awarii układu wspomagania. Zmniejszenie komfortu jazdy na skutek awarii to wcale nie podstawowy problem. W razie usterki kierowca jest zmuszony do manewrowania samochodem inaczej niż dotychczas, co może prowadzić do kolizji lub nawet wypadku drogowego. Bagatelizowanie objawów ponadto może doprowadzić w w niedalekiej przyszłości do głębszych uszkodzeń. Dlatego też zaleca się jak najszybszą naprawę pojazdu.

W ofercie sklepu superparts.pl zawarte zostały części zamienne, w postaci przewodów układu wspomagania, wchodzących w skład układów kierowniczych samochodów różnych marek i modeli. Na stronie sklepu w zakładce Przewody wspomagania można znaleźć odpowiednie dla danej marki i modelu części, które często odpowiedzialne są za nieprawidłowo lub w ogóle nie działający układ wspomagania. Mogą Państwo także skorzystać przy zakupie z fachowej pomocy konsultantów, którzy oczekują na pytania na infolinii sklepu, mailowo lub za pomocą czatu on-line. Dostawa zamówionych części zamiennych odbywa się w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia kurierem lub poprzez paczkomaty.

Przewody układu wspomagania: FEBI BILSTEIN, TOPRAN.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj