Pozostałe 

Pozostałe

W niniejszej kategorii zebraliśmy wszystkie pozostałe elementy układu kierowniczego, które mogą okazać się niezbędne podczas wykonywania różnego rodzaju napraw. Proponujemy szeroki asortyment produktów dedykowanych różnym markom samochodów, a dzięki tak bogatemu zaopatrzeniu każdy znajdzie tutaj potrzebne części zamienne w atrakcyjnych cenach. Między innymi proponujemy amortyzatory układu kierowniczego, a także wsporniki drążka kierowniczego. Dodatkowo posiadamy w ofercie także zestawy naprawcze wspornika drążka kierowniczego oraz przeguby i łączniki elastyczne przekładni kierowniczej, a także tuleje. Wszystkie te elementy mogą posłużyć do drobnych napraw, które mocno zwiększają zarówno komfort jazdy jak i jej bezpieczeństwo. 

Pozostałe 

Odpowiednio działające amortyzatory układu kierowniczego mają ogromny wpływ na niwelowanie drgań podczas jazdy. Niestety, tak jak wiele innych elementów w pojeździe - ulegają one mechanicznemu zużyciu i konieczna jest ich cykliczna wymiana, która jednak nie powinna być aż tak kosztowna. Dzięki amortyzatorom układu kierowniczego niwelujemy drgania spowodowane np. jazdą po nierównej nawierzchni, kiedy to pojawiają się wahania nadwozia oraz tarcia pomiędzy poszczególnymi elementami układu. W efekcie możemy uzyskać lepszą przyczepność kół do podłoża. Dlatego też w momencie, kiedy zaczynamy odczuwać przez kierownicę charakterystyczne drgania - może to być znak, że koniecznie trzeba dokonać diagnostyki amortyzatorów, które być może trzeba będzie wymienić na nowe. 

Innym rodzajem awarii jest natomiast awaria przekładni kierowniczej. Jeśli cała przekładnia nie jest w najgorszym stanie i nie kwalifikuje się do wymiany można pokusić się o wymianę poszczególnych jej elementów, a więc na przykład wymienić tuleję przekładni kierowniczej. Dodatkowo wymienić można także przegub elastyczny bądź też łącznik elastyczny. Wszystkie te produkty również można znaleźć w naszym sklepie. 

Jednakże, aby zapewnić sobie odpowiedni komfort jazdy trzeba także zadbać o odpowiedni stan drążków kierowniczych. W momencie, kiedy w pojeździe zaczyna się nieustannie zmieniać zbieżność kół, a my tracimy możliwość dokładnego prowadzenia auta - być może konieczne będzie sprawdzenie stanu drążków kierowniczych. To szalenie ważne, gdyż jazda niestabilnym autem nie tylko nie jest komfortowa, ale też jest trudna, a przy śliskiej nawierzchni w bezpośredni sposób może prowadzić do kolizji drogowej. Problemem może być pojawiający się luz na końcówkach drążków kierowniczych, czasem wystarczająca jest więc wymiana samych końcówek drążków. W zaprezentowanej kategorii produktowej między innymi oferujemy wsporniki drążka kierowniczego oraz zestawy naprawcze do wspornika drążka kierowniczego. W niektórych przypadkach nie trzeba wymieniać całego drążka, a jedynie ten element, który uległ awarii. Stąd też taki zestaw naprawczy drążka kierowniczego może okazać się wystarczający. O taką naprawę można pokusić się samodzielnie, ale dobrym rozwiązaniem jest skierowanie swoich kroków do dobrego mechanika samochodowego. 

Pozostałe: FEBI BILSTEIN, TEDGUM, RANCHO, TRUCKTEC AUTOMOTIVE, SACHS, RUVILLE, MONROE, SASIC.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj