Zwrotnice 

Zwrotnice

Zwrotnice koła stanowią element zawieszenia, którego zadaniem jest ustawienie koła samochodu w odpowiedniej pozycji, zależnej od zawieszenia oraz układu kierowniczego pojazdu. Zwrotnice mogą być umiejscowione na dwa sposoby, w zależności od typu samochodu: w połączeniu z dolnym wahaczem pojazdu oraz kolumną MacPhersona, lub z górnym wahaczem. W ofercie naszego internetowego sklepu z częściami motoryzacyjnymi znajduje się szeroki wybór zwrotnic, dedykowanych dla różnych marek samochodów.

Zwrotnice 

Zwrotnice należą do kluczowych elementów zawieszenia, od których zależy odpowiednie prowadzenie kół. Są połączone z układem kierowniczym poprzez końcówki drążków kierowniczych. Jeśli koła posiadają odpowiedni typ łożyska, jest ono także osadzone w zwrotnicy, lub w przypadku innej budowy pojazdu, przymocowana jest do niej piasta koła. Wytrzymałość zwrotnicy ma wpływ na żywotność całego zawieszenia, dlatego dobór odpowiedniego modelu ma kluczowe znaczenie dla sprawności pojazdu.

Nasz sklep internetowy z częściami samochodowymi oferuje ogromny wybór zwrotnic, przeznaczonych dla setek modeli aut różnych marek. Odnalezienie części dedykowanej dla konkretnego pojazdu jest jednak bardzo proste – wystarczy włączyć filtrowanie na górze strony, poprzez wybranie odpowiedniej marki, modelu oraz typu silnika. Strona wyświetli wyłącznie te produkty, które są przeznaczone specjalnie dla danego auta.

Nasi klienci mogą przebierać wśród zwrotnic, pochodzących od najlepszych na rynku producentów, specjalizujących się w częściach do zawieszenia pojazdów. Są one wykonywane z wysokiej klasy materiałów, cechujących się dużą odpornością na zużycie, korozję i uszkodzenia mechaniczne. Produkcja zgodnie z obowiązującymi normami oraz odpowiednie certyfikaty zapewniają o świetnych parametrach poszczególnych modeli, stanowiących najlepszy materiał na wymianę w razie awarii.

Kiedy zwrotnica koła wymaga wymiany?

Do najczęstszych przyczyn zniszczenia zwrotnicy koła należy uszkodzenie podczas wypadku lub podczas jazdy po bardzo nierównej drodze, zdarza się także, że element ulegnie nadmiernej korozji. We wszystkich tych przypadkach wymaga szybkiej wymiany – warto w takiej sytuacji wybrać dobrą jakościowo część zamienną, która zapewni poprawne funkcjonowanie oraz wytrzymałość zawieszenia na lata.

Wymiany zwrotnicy można dokonać u mechanika – konieczne jest podniesienie pojazdu oraz zdemontowanie koła przy uszkodzonym elemencie. Fachowiec odkręci od niego końcówkę drążka kierowniczego, zacisk hamulcowy, tarczę hamulcową oraz jarzmo, a także odłączy istniejące połączenia elektryczne. Należy również zdjąć centralną nakrętkę koronową, piastę koła i sworzeń zwrotnicy oraz zdemontować kolumnę MacPhersona. Dopiero wtedy możliwy jest demontaż i wymiana uszkodzonej zwrotnicy. To jednak nie koniec – po udanej wymianie należy wykonać regulację zbieżności kół, która jest zależna od prawidłowego ustawienia zwrotnicy oraz pozostałych elementów, składających się na zawieszenie pojazdu.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj