Korki zbiorników wyrównawczych 

Korki zbiorników wyrównawczych

Korki zbiorników wyrównawczych stanowią jeden z elementów układu chłodzenia silnika. Zabezpieczają zbiornik wyrównawczy płynu chłodzącego, nie dopuszczając do utraty jego zawartości, co miałoby przykre konsekwencje dla sprawności całego pojazdu. Do ich zadań należy także ochrona całego układu przed zbyt wysokim ciśnieniem płynu. W ofercie naszego internetowego sklepu z częściami samochodowymi znajdują się korki zbiorników wyrównawczych od najlepszych producentów, przeznaczone do różnych modeli aut.

Korki zbiorników wyrównawczych 

Choć korki zbiorników wyrównawczych stanowią niepozorny element, mają ogromne znaczenie dla prawidłowego działania całego układu chłodzenia silnika. Układ ten zabezpiecza natomiast silnik przed przegrzaniem się, które może doprowadzić do jego zatarcia, dlatego jego bezawaryjność jest kluczowa dla żywotności całego pojazdu. Korek zabezpiecza płyn ze zbiornika wyrównawczego przed wyciekaniem, nie dopuszczając do zmniejszenia jego prawidłowego poziomu, wymaganego do odpowiedniego działania układu. Dodatkową funkcją tego elementu jest także ochrona układu przed zbyt wysokim ciśnieniem płynu – jeśli płyn chłodniczy się zagotuje, ciśnienie w układzie może osiągnąć bardzo wysoki poziom, co może doprowadzić do zerwania przewodów, zniszczenia pompy lub, co gorsza, rozszczelnienia uszczelki pod głowicą silnika. Co więcej, jeśli na skutek uszkodzeniu ulegnie pompa układu chłodzenia, może to doprowadzić także do unieruchomienia wspomagania pojazdu oraz jego klimatyzacji. Dopilnowanie, aby korek zbiornika wyrównawczego był w pełni sprawny i dopasowany do danego pojazdu jest więc kluczowe dla bezpieczeństwa i długiej żywotności każdego samochodu.

W ofercie naszego internetowego sklepu z częściami do samochodów znajduje się bardzo szeroki wybór korków zbiornika wyrównawczego, dedykowanych do wielu modeli aut. Są to produkty najlepszych na rynku marek, specjalizujących się w elementach układu chłodzenia. Dzięki wykonaniu z trwałych materiałów, mogą służyć długie lata w nienaruszonym stanie, zapewniając prawidłowe działanie całego układu. Zostały zaprojektowane w taki sposób, by zapewniały odpowiednią szczelność zbiornika, nie dopuszczając do wycieku płynu chłodniczego, jednocześnie dając możliwość upuszczania zbyt wysokiego ciśnienia w układzie. Ergonomiczny kształt zapewnia łatwe odkręcanie w razie potrzeby.

Proponujemy modele dostosowane do zbiorników wyrównawczych wielu modeli aut takich marek, jak VW, Audi, Volvo czy Opel – dzięki systemowi prostego filtrowania, znajdującego się na stronie, można z łatwością znaleźć część dedykowaną dla swojego pojazdu.

Kiedy należy wymienić korek zbiornika wyrównawczego?

Uszkodzony korek zbiornika wyrównawczego może skutkować wyciekami płynu chłodniczego oraz nietrzymaniem odpowiedniego ciśnienia całego układu. Jeśli więc ubyło płynu chłodniczego, warto zbadać stan korka – prawdopodobnie wymaga on wymiany. Co więcej, oznaką uszkodzenia tego elementu jest nieprawidłowe zachowanie ciśnieniowego zaworu upustowego i próżniowego – powinny one z łatwością się podnosić, a także powracać do poprzedniej pozycji. Można również wykonać próbę szczelności korka za pomocą specjalistycznego sprzętu.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj