Króćce głowicy 

Króćce głowicy

Układ chłodzenia silnika składa się z wielu elementów, wśród których część jest bardzo mało znana kierowcom i w momencie usterki nie są oni w stanie odpowiednio zdiagnozować problemu. Jednymi z takich elementów są bez wątpienia króćce głowicy, o których słyszało niewiele osób, a które pełnią istotną rolę w układzie chłodzenia. Jeżeli uległy uszkodzeniu i poszukujecie Państwo dla nich najlepszych zamienników – zapraszamy do sprawdzenia tej kategorii. Stworzyliśmy asortyment z króćcami od najlepszych producentów!

Króćce głowicy 

Króćce głowicy, które nazywane są również kołnierzami przewodu płynu chłodzącego, znajdują się na blokach silników i łączą je z chłodnicami, umożliwiając bezproblemowy przepływ płynu chłodniczego. Jest to więc część niewielka, ale bardzo istotna, ponieważ jej nieszczelność albo niedopasowanie, mogłoby wiązać się z wyciekami płynu chłodniczego. Co więcej – to właśnie w króćcach głowicy montowane są czujniki temperatury silnika.

Dlaczego sprawność tej części jest tak ważna? W przypadku wycieków płynu chłodniczego, może dochodzić do powstawania zbyt wysokich temperatur w układzie chłodzenia, a co za tym idzie – przegrzewania się silnika. To z kolei prowadzić może do jego uszkodzenia i konieczności wymiany, co może wiązać się z bardzo dużym kosztem dla użytkownika samochodu. Do uszkodzenia króćca może dojść w każdej chwili i wynika to przede wszystkim z trudnych warunków, w jakich pełni on swoją rolę. Mówimy tutaj zarówno o wysokich temperaturach, jak również dużym ciśnieniu, spowodowanym krążeniem płynu chłodniczego.

Jakie najczęściej usterki dotyczą króćca głowicy?

Zwykle problemami są jego osłabiona szczelność albo pęknięcia. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wszelkie próby naprawy, np. za pomocą silikonu albo specjalnego kleju są całkowicie zbędne – jeżeli okaże się to pomocne to tylko na chwilę, dlatego w przypadku uszkodzenia króćca, niezbędna jest jego wymiana. Bardzo rzadko zdarza się też wyrwanie mocowania kołnierza – zdarza się to w czasie jazdy i w takiej sytuacji niezbędna jest natychmiastowa wizyta w warsztacie. Biorąc pod uwagę fakt, że dostanie się do króćca jest dość trudne (niezbędne może okazać się odmontowanie kilku osłon silnika), warto zlecić wymianę tej części specjalistom.

Chcąc zapewnić sobie szczelność układu chłodzenia silnika, warto inwestować w króćce wykonywane przez sprawdzonych producentów i korzystających w procesie tworzenia z najlepszych materiałów. Im wyższa będzie jakość tej części, tym większa okaże się jej wytrzymałość i dłużej spełni ona swoje zadanie – nawet pomimo trudnych warunków otoczenia. Chcąc zainwestować w najlepsze króćce głowicy, polecamy sprawdzenie asortymentu naszego sklepu – oferujemy części marki Automega, Wahler, Elring i wielu innych cenionych producentów, którzy są w stanie zapewnić najwyższą jakość swoich produktów. W asortymencie sklepu części do Renault, Audi, BMW, Volkswagena, Opla i wielu innych marek samochodów.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj