Uszczelki 

Uszczelki

Każdy z nas doskonale wie, jak istotną rolę w codziennym życiu odgrywają różnego rodzaju uszczelki – zarówno w instalacjach, sprzętach, jak i… pojazdach. My również zdajemy sobie z tego sprawę, a jako specjaliści w zakresie części samochodów, proponujemy uszczelki, pełniące bardzo ważną rolę w układach chłodzenia silnika. Dzięki nim będziecie Państwo mogli szybko znaleźć uszczelki odpowiednie do Waszego pojazdu i wymienić te uszkodzone na zupełnie nowe, wykonane z wysokiej jakości komponentów.

Uszczelki 

Uszczelki to te mniej dostrzegalne części, które jednak odgrywają bardzo istotną rolę – ich zadaniem jest bowiem odpowiednie zabezpieczanie termostatu, pompy wody czy króćców przed wyciekami płynu chłodniczego. Co więcej – w wielu przypadkach, podczas wymiany większych elementów układu chłodzenia, np. pompy wody, zaleca się również wymianę uszczelek. Bardzo często kierowcy bagatelizują potencjalne problemy, jakie może wywołać uszkodzona uszczelka – w większości przypadków dochodzi bowiem tylko do niewielkich wycieków płynu, które nie mają wpływu na eksploatowanie samochodu i nie narażają użytkownika na duże koszty. Niestety, jest tak tylko na początku. Z czasem dochodzi bowiem do coraz większych wycieków, a także innych, nawarstwiających się problemów. Aby uniknąć więc kłopotów i ewentualnego uszkodzenia innych, droższych niż uszczelka elementów układu chłodzenia, warto ją jak najszybciej wymienić.

Najczęstszym uszkodzeniom ulegają uszczelki pod głowicami – według specjalistów problemy z tą częścią wynikają w większości przypadków ze zbyt wysokich temperatur w układzie chłodzenia, które biorą się np. z uszkodzonej pompy wodnej lub zatkanej chłodnicy, a także zbyt małej ilości płynu chłodniczego. Czasami powodem może być nawet słaba jakość tego płynu, dlatego też warto zawsze zaopatrywać się w produkt wysokiej jakości, dopasowany do konkretnego silnika. Problem może wynikać też… z błędów warsztatowych, które niestety czasami się zdarzają. Warto więc trzymać rękę na pulsie i w razie problemów – wymienić uszczelkę.

Samodzielne diagnozowanie uszkodzonej uszczelki

Jeżeli macie Państwo podejrzenie, że wycieki płynu albo inne problemy związane z pracą układu chłodniczego wynikają z uszkodzenia uszczelki, najpewniejszym sposobem sprawdzenia tego będzie udanie się do warsztatu. Jednak chcąc tego uniknąć, możecie również spróbować samodzielnie – najlepiej poprzez zakup zestawu ze specjalnym płynem, który w momencie kontaktu z dwutlenkiem węgla zmieni kolor i tym samym poinformuje o nieszczelności układu. Oczywiście sama wymiana uszczelki powinna odbywać się pod okiem specjalisty, ponieważ wymagać będzie demontażu całej głowicy.

Jeżeli chcecie Państwo zakupić uszczelki wytrzymałe i odpowiednio dopasowane do posiadanych przez Was samochodów, zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą na uszczelki, dostępną w tej kategorii. Oferujemy części zastępcze do samochodów Renault, Citroen, Opel, BMW, Audi i wielu innych, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj