Kierownice powietrza 

Kierownice powietrza

Kierownice powietrza to zamontowane w zderzakach samochodów wloty powietrza, przez które dostaje się ono do wymagających dodatkowego chłodzenia elementów. Wspomagają pracę układu chłodzącego pojazdu, w tym chłodnicy i wentylatora, ułatwiając utrzymanie odpowiednio niskiej temperatury silnika. W ofercie naszego internetowego sklepu z częściami samochodowymi znajdują się kierownice powietrza, przeznaczone dla wielu modeli aut – są to elementy wysokiej jakości, pochodzące od najlepszych na rynku producentów.

Brak produktów w tej kategorii

Kierownice powietrza 

Kierownice powietrza to element, który wspiera układ chłodzenia pojazdu podczas jazdy. Są umiejscowione w zderzakach samochodów, często za maskownicami – ich zadaniem jest nakierowanie wlatującego przez nie powietrza za pomocą odpowiednio wyprofilowanej gumy do chłodnicy, dzięki czemu zyskuje ona dodatkowe chłodzenie. Jest to prosty element, wykonany najczęściej z tworzyw sztucznych, którego działanie opiera się wyłącznie na pędzie powietrza, odpowiednio przez niego nakierowanym na podzespoły, które najbardziej wymagają obniżenia temperatury.

Kierownice powietrza w bezpośredni, naturalny sposób wspierają układ chłodzenia silnika, kluczowy dla prawidłowego działania pojazdu. Dzięki niemu silnik, który rozgrzewa się do bardzo wysokich temperatur, może zachować bezpieczny poziom ciepła, który nie grozi przegrzaniem auta. Zbyt wysokie temperatury pogarszają smarowanie silnika i mogą doprowadzić do jego zatarcia, dlatego utrzymanie dobrego stanu całego układu chłodzącego jest kluczowe dla bezpieczeństwa i sprawności samochodu.

W ofercie naszego internetowego sklepu z częściami samochodowymi znajduje się wiele różnorodnych modeli kierownic powietrza, dedykowanych dla różnych modeli aut. Jest to element, który może przybierać różne kształty i rozmiary, dlatego konieczny będzie zakup części dopasowanej specjalnie do danego typu samochodu. Znalezienie odpowiedniego produktu jest w naszym e-sklepie bardzo proste – wystarczy włączyć filtrowanie, dzięki któremu strona wyświetli wyłącznie interesujące klienta produkty. Oferowane przez nas części pochodzą od sprawdzonych producentów, specjalizujących się w elementach układu chłodzenia silnika. Zapewniają odpowiedni poziom naturalnego przepływu powietrza, dzięki czemu skutecznie wspierają cały układ, pomagając w utrzymaniu żądanej temperatury. Są przy tym wykonane z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu mogą posłużyć długie lata bez pęknięć i zniszczeń.

Kiedy należy wymienić kierownicę powietrza w aucie?

Kierownice powietrza nie należą do szybko zużywających się elementów, mogą jednak ulec pęknięciu, np. na skutek stłuczki. Warto w takim przypadku wymienić część na nową – pęknięty wlot powietrza nie będzie w stanie prawidłowo nakierować go na chłodnicę, przez co zmniejszy się skuteczność układu chłodzenia. Przy wyborze nowego modelu warto zwrócić uwagę na modele od renomowanych producentów, które spełniają wszystkie wymogi i normy, a także charakteryzują się dużą odpornością.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj