Korbki szyb 

Usterki mechanizmów otwierania i zamykania szyb, czy to elektrycznych, czy mechanicznych, mogą mieć poważny wpływ na komfort jazdy. Te najpoważniejsze mogą spowodować nawet, że szyba nie będzie chciała się zamknąć albo będzie się automatycznie otwierać. Jednymi z elementów mechanizmu, które w przypadku problemów należy jak najszybciej wymienić, są korbki szyb – niepozorne, ale bardzo istotne. W tej kategorii znajdziecie Państwo wysokiej jakości korbki szyb, które pozwolą Wam ponownie bezproblemowo zamykać i otwierać okna w swoim samochodzie.

Brak produktów w tej kategorii

Korbki szyb 

Dostępne w naszej ofercie korbki szyb dedykowane są tym kierowcom, w których samochodach zastosowano mechaniczny system otwierania i zamykania okien samochodu. Choć jest to układ mniej skomplikowany od tego elektrycznego, również on może ulec awarii, a najczęstszym problemem jest właśnie usterka korbki szyby. Uszkodzenia mechaniczne, powstające np. w wyniku zbyt intensywnego używania korbki albo wynikające z wielu lat użytkowania to coś, co może przytrafić się każdemu kierowcy i czego nie można lekceważyć.

Na szczęście awaria korbki szyb nie jest dużym problemem – po pierwsze z tego względu, że element ten jest stosunkowo niedrogi, a po drugie – chcąc go wymienić, nie jest wymagany demontaż boku tapicerki, jak np. w przypadku uszkodzenia samego mechanizmu. W większości przypadków nie będzie konieczna nawet wizyta w warsztacie, chyba że nie jesteście Państwo pewni swoich umiejętności – wtedy lepiej zwrócić się do specjalisty. My jednak postaramy się wytłumaczyć, jak wymienić korbkę – można to zrobić w zaledwie kilka minut.

Jak wymieniać korbki szyb?

Kiedy macie Państwo pewność tego, że za brak możliwości (częściowej lub całkowitej) opuszczania i podnoszenia szyb odpowiedzialna jest uszkodzona korbka, niezbędne jest zamówienie nowej, która będzie pasowała do konkretnego modelu Waszego pojazdu. Po zamówieniu odpowiedniej części, można rozpocząć proces wymiany, który składa się z kilku etapów.

Pierwszym jest oczywiście demontaż starej, uszkodzonej korbki – w tym celu należy ustawić ją w pozycji „do dołu”, a następnie – za pomocą wkrętaka – przesunąć zabezpieczenie korbki, znajdujące się między korbką a tapicerką, w górę. Po odbezpieczeniu korbki szyby, można ją bez problemu ściągnąć. Teraz możecie Państwo odłożyć wkrętak, ponieważ wystarczy, że założycie nową korbkę i wciśniecie zabezpieczenie (ruchem w dół). To wszystko – korbka powinna być stabilnie zamontowana i działać bez zarzutu.

Oczywiście bardzo duży wpływ na jakość i długość działania korbki szyby, ma jej jakość wykonania. Polecamy Państwu zakup części wyłącznie od renomowanych producentów, którzy w swoich działaniach wykorzystują odpowiednie materiały – pozwoli Wam to zakupić korbkę, działającą bezproblemowo na przestrzeni wielu lat. W naszym e-sklepie znajdziecie Państwo wyłącznie odpowiednio wyselekcjonowane korbki szyb, które dodatkowo bez problemu dopasujecie do swojego samochodu – dzięki znajdującej się wyszukiwarce.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj