Wycieraczki i spryskiwacze 

Wycieraczki i spryskiwacze

Każdy kierowca zdaje sobie sprawę, że sprawne wycieraczki stanowią niezbędny element wyposażenia samochodu. Pozwalają nie tylko zachować widoczność podczas gwałtownych ulew, ale również oczyścić przednią szybę z różnego rodzaju zanieczyszczeń, które nieustannie pojawiają się na samochodzie. Zamontowane wycieraczki i spryskiwacze można uznać za zbiór akcesoriów, które gwarantują bezpieczeństwo na drodze, dlatego wybór wysokiej jakości oraz dopasowanych produktów jest w tym przypadku bardzo istotny.

Wycieraczki i spryskiwacze 

Osoby nieznające się na motoryzacji mogą posiadać złudne wrażenie, że system oczyszczający przednią szybę samochodu stanowią jedynie ramiona i pióra wycieraczek. Owszem, wymienione elementy, połączone ze sobą, najbardziej rzucającą się w oczy. Ramiona powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, ale co jeszcze ważniejsze dopasowane do marki oraz modelu samochodu. W naszej ofercie znajduje się kilkadziesiąt rodzai ramion wycieraczek, które przeznaczone są do różnego typu pojazdów. Na ramieniu osadzane jest pióro wycieraczki, które stanowi oddzielny produkt. Pióro odpowiedzialne jest za bezpośrednie zbieranie wody oraz zanieczyszczeń z szyby. Należy pamiętać, że obydwa opisane powyżej elementy należy regularnie, co jakiś czas wymieniać, ponieważ naturalnym procesem jest ich stopniowe zużycie, przez co wycieraczki i spryskiwacze przestają skutecznie działać.

Niewątpliwie najważniejszym elementem konstrukcji systemu oczyszczania szyby są silniki wycieraczek. Odpowiadają one za pracę ramion, a co za tym idzie umożliwiają regulację prędkości oczyszczenia kropli deszczu oraz powstałych zanieczyszczeń. Odpowiedni dobór i sprawne działanie silników wycieraczek jest bardzo ważne, ponieważ mogą one ulec awarii lub osłabić siłę działania ramion, przez co część brudu pozostaje na szybie. Kolejnym niezbędnym akcesorium do funkcjonowania ramion jest mechanizm wycieraczek, który odpowiada za ich płynną pracę. W przypadku obydwu opisanych powyżej sprzętów ważne jest dobrać produkty kompatybilne z daną marką lub modelem samochodu.

Na kategorię wycieraczki i spryskiwacze składają się również produkty, które przeznaczone są do kompleksowego rozprzestrzeniania płynu czyszczącego na powierzchni przedniej szyby. Zastosowanie zbiornika płynu do spryskiwaczy jest raczej jasne - to do niego wlewamy zakupiony preparat. Bardzo ważnymi elementami są pompki i dysze spryskiwacza. Odpowiadają one za dozowanie odpowiedniej ilości płynu oraz odpowiednie rozprzestrzenienie go na szybie. Pompki zazwyczaj montuje się w zbiorniku spryskiwacza. Dysze to maleńkie zraszacze, które rozlewają płyn mocnym strumyczkiem. Inne zastosowanie mają spryskiwacze reflektorów, które odpowiadają za czystość świateł samochodu.

W pozostałych elementach składających się na system wycieraczek i spryskiwaczy można jeszcze znaleźć przełączniki oraz włączniki, jak chociażby przekaźnik wycieraczek Opel lub włącznik świateł Mercedes. Produkty dostosowane są do różnych marek oraz modeli samochodów.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj