Pompki spryskiwaczy 

Pompki spryskiwaczy

Układ spryskiwaczy jest jednym z tych, które pozwalają na uzyskanie odpowiedniej widoczności na drodze, a co za tym idzie – zapewniają komfortową oraz bezpieczną jazdę również w tych trudniejszych warunkach. Cały układ składa się z kilku niezwykle istotnych elementów, a jednymi z tych najważniejszych są pompki spryskiwaczy. Ich uszkodzenie wiąże się z tym, że cały układ przestanie działać prawidłowo, dlatego w przypadku awarii, koniecznie trzeba wymienić część na nową. Jeżeli poszukujecie Państwo najwyższej jakości zamiennych pompek spryskiwaczy – znajdziecie je w tej kategorii naszego e-sklepu.

Pompki spryskiwaczy 

Pompki spryskiwaczy są tymi elementami całego układu, których awaria uniemożliwia efektywną pracę wycieraczek i tym samym skuteczne usuwanie zanieczyszczeń z przedniej szyby samochodu. Z czego to wynika? Przede wszystkim z funkcji, jaką pełni pompka – jest odpowiedzialna za pobieranie płynu ze zbiornika, a następnie zwiększanie jego ciśnienia i kierowanie, za pomocą przewodów, do dysz. Stąd płyn trafia już bezpośrednio na szyby. Można więc powiedzieć, że pompki spryskiwaczy mają znaczący wpływ na transport płynu – ich uszkodzenie może doprowadzić do tego, że nie znajdzie się on na szybie.

Uszkodzona pompka spowoduje, że płyn do spryskiwaczy nie zostanie skierowany na szybę samochodu i w takiej sytuacji konieczna jest jej wymiana na nową. Warto postawić na produkt wysokiej jakości, który spełniać będzie swoje zadanie skutecznie, nawet na przestrzeni wielu lat. Warto również pamiętać o tym, by dopasować pompę do modelu samochodu, a także rodzaju zastosowanych w nim rozwiązań. Warto również pamiętać o pompkach spryskiwaczy reflektorów – te są niezbędne w przypadku stosowania żarówek ksenonowych, które montowane są w wielu modelach samochodów.

Wymiana pompki spryskiwaczy

Jeżeli chcecie Państwo uniknąć konieczności tracenia czasu na samodzielny demontaż i wymianę pompki, warto udać się do warsztatu – specjaliści zadbają o to, aby cały proces odbył się szybko i bezproblemowo. Jeżeli jednak chcecie Państwo zrobić to samodzielnie – nie musicie posiadać specjalistycznej wiedzy czy też narzędzi. Wszystko przez to, że dostęp do pompki spryskiwaczy jest bardzo prosty – znajduje się ona pod zbiornikiem na płyn, który wystarczy zdemontować. Po tym należy odłączyć wszystkie węże i przewody, a następnie wyciągnąć pompę – warto przy tym zapamiętać kolejność i miejsca podłączenia przewodów, by przy montażu nowej pompy, nie było z tym żadnego problemu. Na szczęście układ nie jest specjalnie skomplikowany.

W tej kategorii naszego e-sklepu znajdziecie Państwo pompki do spryskiwacza – zarówno te od przedniej szyby, jak również reflektorów (ksenonowych). Postawiliśmy wyłącznie na sprawdzone części zamienne od cenionych producentów, w tym Febi Bilstein, Topran czy JPN. Możemy zaoferować pompki do różnych marek i modeli samochodów, w tym BMW, Citroen, Peugeot czy Seat. Dzięki wyszukiwarce z pewnością znajdziecie Państwo odpowiednie części w bardzo atrakcyjnych cenach.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj