Ramiona wycieraczek 

Ramiona wycieraczek 

Układ wycieraczek, odpowiedzialny za czyszczenie przedniej szyby w samochodzie, nie jest skomplikowany. Składa się z silnika, przekładni zębatek i przewodów, a także – co oczywiste – samych ramion wycieraczek. Mimo niewielkiego stopnia skomplikowania układu, może dojść w jego obrębie do różnego rodzaju usterek, wśród których najczęściej słyszymy o uszkodzonym przełączniku wycieraczek, awarii silniczka, odpowiedzialnego za poruszanie się ramion, a także przepaleniu bezpiecznika, odpowiedzialnego za dopływ prądu. Oczywiście uszkodzeniu ulec mogą również ramiona wycieraczek.

W przypadku spalenia bezpiecznika lub awarii silnika, sprawa jest prosta – chcąc uruchomić wycieraczki, nie będziecie Państwo słyszeli pracy silnika. Wtedy będziecie wiedzieć, że niezbędna jest jego wymiana. Co jednak w sytuacji, gdy silnik będzie pracował, a mimo to wycieraczki nie będą działały? Może to oznaczać, że uszkodzeniu uległy właśnie ramiona wycieraczek. W takiej sytuacji niezbędna będzie ich wymiana.

Zepsute ramiona wycieraczek? Warto postawić na wysokiej jakości części zamienne

Jeżeli konieczna będzie wymiana ramion wycieraczek, postawcie Państwo na takie, które wykonane zostały z odpowiednio wyselekcjonowanych materiałów i przez cenionych w branży producentów. Tylko wtedy będziecie mieli pewność, że ramiona będą trwałe na przestrzeni wielu lat, ale przede wszystkim, że będą skutecznie usuwały zanieczyszczenia z szyby. Niskiej jakości ramiona wycieraczek, mogą nie radzić sobie najlepiej z usuwaniem nawet padających na szybę kropel deszczu, co może znacząco wpłynąć na komfort oraz bezpieczeństwo jazdy.

Jak wymienić uszkodzone lub nieprawidłowo działające ramię wycieraczki na nowe? Nie jest to skomplikowane zadanie i można poradzić sobie posiadając wyłącznie klucz o odpowiednim rozmiarze – wystarczy zdjąć maskownicę, pod którą znajduje się śruba, odkręcić ją i zdjąć ramię, a następnie założyć i przykręcić nowe. Oczywiście w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, warto skorzystać z usług specjalistów.

W ofercie naszego e-sklepu znajdziecie Państwo wysokiej jakości ramiona wycieraczek od najlepszych producentów, takich jak Bosch, Vaico czy Automega. Oczywiście przygotowaliśmy bogaty asortyment części, wśród których znajdziecie Państwo te idealnie pasujące do Waszego modelu samochodu – w celu znalezienia odpowiedniego produktu, wystarczy skorzystać ze znajdującej się na tej stronie wyszukiwarki.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj