Silniki wycieraczek 

Silniki wycieraczek 

Cały system wycieraczek nie jest skomplikowanym układem, ponieważ składa się (oprócz samych piór wycieraczek) z silnika, przekładni zębatej i systemu cięgien. Oczywiście najważniejsze w całym układzie czyszczenia szyb są silniki wycieraczek, których zadaniem jest nie tylko uruchamianie systemu, ale również skuteczne kontrolowanie szybkości, z jaką pióra wycierają szybę w samochodzie. Efekty uszkodzenia silnika są więc oczywiste – niemożliwe może się w takiej sytuacji okazać nie tylko ustalanie prędkości działania piór, ale również usuwanie wody czy różnego rodzaju zanieczyszczeń z przedniej szyby. A to z kolei doprowadzi do braku widoczności i niemożności poruszania się samochodem w trakcie trudnych warunków atmosferycznych. Oczywiście nie zawsze silniki wycieraczek ulegają całkowitemu uszkodzeniu – niekiedy mamy do czynienia tylko z niewielką awarią, która i tak może wpłynąć na prawidłową pracę układu i np. na to, że wycieraczki zatrzymują się w trakcie czyszczenia szyby. W takim wypadku również należy wymienić tę część na nową.

Jakie objawy towarzyszą uszkodzonemu silniczkowi? Oczywiście tą podstawową jest nieprawidłowa praca systemu wycieraczek, jednak w przypadku jego spalenia, dodatkowym symptomem jest zapach spalenizny, a nawet widoczny dym.

Zepsuty silnik wycieraczek? Konieczna będzie wymiana

Oczywiście naprawa silnika nie ma większego sensu, ponieważ nowa część tego typu wcale nie musi być dużym wydatkiem. Czasami w przypadku zatarcia lub spalenia silniczka, taka naprawa jest niemożliwa. Niezbędna więc okaże się jego wymiana – jeżeli chcecie Państwo, aby zostało to zrobione poprawnie, polecamy wizytę w warsztacie. Specjalista doskonale wie w jaki sposób wymieniać silniki wycieraczek w każdym modelu samochodów, a samodzielna wymiana może skończyć się uszkodzeniem innej części i nawarstwieniem się problemów związanych z pracą układu czyszczenia szyby.

Chcąc postawić na najlepsze silniki wycieraczek, polecamy Państwu zainwestowanie w te, znajdujące się w ofercie naszego e-sklepu. Znajdują się wśród nich części do różnych marek i modeli pojazdów, które tworzone są przez najlepszych producentów, takich jak Automega, Valeo, Bosch czy Topran. Inwestując w silniki tworzone z najlepszych materiałów i przy udziale nowoczesnych technologii, macie Państwo pewność ich sprawności oraz trwałości – nawet na przestrzeni kilku-kilkunastu lat!

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj