Spryskiwacze reflektorów 

Spryskiwacze reflektorów

Reflektory ksenonowe w samochodach, cieszą się sporą popularnością. Nic w tym dziwnego – świecą mocniej, nagrzewają się wolniej, a przy tym są bardzo trwałe. Samochody, w których zastosowano takie rozwiązanie, powinny być również wyposażone w spryskiwacze reflektorów, które nie są już tak trwałymi rozwiązaniami. W przypadku ich usterki, niezbędne może okazać się wymiana którejś z części albo kupno nowej instalacji. W tej kategorii znajdziecie Państwo wszystko, by przywrócić sprawność spryskiwaczy reflektorów.

Spryskiwacze reflektorów 

Jest to specjalny system oczyszczania wspomnianych na początku reflektorów ksenonowych, obowiązkowy w większości przypadków. To nowoczesne rozwiązanie, które zastąpiło nieużywane już mechaniczne wycieraczki kloszy reflektorów. Spryskiwacze wchodzą w skład ciśnieniowej instalacji zmywającej, a ich działanie jest bardzo podobne do działania tradycyjnych spryskiwaczy, umieszczonych przy przedniej szybie z tą różnicą, że płyn dozowany jest za pomocą specjalnych dysz na teleskopach, które w chwili czyszczenia wysuwają się spod kloszy reflektorów.

Niestety, tak jak w przypadku większości części i układów samochodowych, również spryskiwacze reflektorów mogą ulegać niewielkim awariom albo, w wyniku pewnych czynników, ich praca może nie być wystarczająco efektywna. Powodów takiego stanu rzeczy może być kilka – najczęstszą przyczyną nieprawidłowej pracy spryskiwaczy jest zatykanie się jego dysz, co zwykle jest spowodowane korzystaniem z niskiej jakości płynu. O ile jednak z tym problemem można poradzić sobie bardzo szybko, o tyle uszkodzone części trzeba już wymieniać, co może wiązać się z kosztami i odrobiną zachodu. A uszkodzeniu mogą ulec np. zamarzające zimą klapki teleskopów albo silniczki pompy. Co ciekawe, ich naprawa jest bezzasadna – dużo lepszy rozwiązaniem jest wymiana części.

Zepsute spryskiwacze reflektorów? Postaw na nowe!

W większości przypadków awarii któregoś z elementów ciśnieniowej instalacji zmywającej, naprawa nie jest zalecanym rozwiązaniem – może bowiem wygenerować więcej kosztów i doprowadzić do niepotrzebnej straty czasu. Ze względu na niedrogie części, w tym również całe spryskiwacze reflektorów, lepiej zamówić więc nowe elementy zamienne. Polecamy, aby ich montaż przeprowadzony został w warsztacie, ponieważ pomimo stosunkowo prostej budowy układu, bez specjalistycznej wiedzy wymiana może okazać się dość trudna.

A najlepsze spryskiwacze reflektorów oraz części do nich (w tym pompki spryskiwacza), znajdziecie Państwo w naszej ofercie. Postawiliśmy na wyroby cenionych producentów, którzy tworzą swoje rozwiązania z bardzo wysokiej jakości komponentów – dzięki temu są one wytrzymałe i funkcjonalne przez bardzo długi czas. Oczywiście w skład naszej oferty wchodzą spryskiwacze reflektorów pasujące do różnych modeli samochodów, w tym BMW, Ford, Audi czy Renault, a specjalna wyszukiwarka pozwoli Państwu bardzo łatwo znaleźć pasujący element. Zapewniamy przy tym bardzo atrakcyjne ceny.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj