Zbiorniki płynu do spryskiwaczy 

Zbiorniki płynu do spryskiwaczy 

Układ spryskiwania szyb w samochodzie zbudowany jest z kilku elementów – oprócz zbiornika, w jego skład wchodzą silniczek elektryczny, pompka zamontowana w dolnej części zbiornika, a także różnego rodzaju przewody i dysze, wraz z odpowiednimi mocowaniami. Po uruchomieniu układu, do silniczka elektrycznego dobiega prąd i dochodzi do obracania pompy, która pobiera płyn ze zbiornika. Ten pod wpływem zwiększonego ciśnienia, kierowany jest do dysz i potem na szybę samochodu. Zasada działania układu jest więc bardzo prosta, jednak usterka jednego z jego elementów, może powodować problemy związane z prawidłowym działaniem spryskiwaczy.

Jedne z tych elementów, które są narażony na uszkodzenie, to oczywiście zbiorniki płynu do spryskiwaczy. Dochodzi do tego zazwyczaj przez nieuwagę kierowców – problemy mogą pojawić się np. po tym, jak zimą do zbiornika doleje się letniego płynu. W wyniku tego może on zamarznąć i doprowadzić do uszkodzenia zbiornika. Oczywiście problem ten wynika często również z niespodziewanych przymrozków, które mogą spowodować zamarzanie płynu i uszkadzanie zbiornika – należy więc zachować pełną ostrożność, by nie ponosić dodatkowych kosztów.

Jak nie dopuścić do uszkodzeń? Oczywiście dbając o to, aby w zależności od sezonu, uzupełniać zbiornik odpowiednim płynem do spryskiwaczy, a przy okazji dbać o to, aby wewnątrz znajdowała się jego odpowiednia ilość. W większości przypadków wystarcza to, aby zbiorniki płynu do spryskiwaczy były szczelne i funkcjonalne przez wiele lat.

Uszkodzone zbiorniki płynu do spryskiwaczy? Niezbędna wymiana!

W przypadku przeciekania zbiornika, należy jak najszybciej wymienić go na nowy – oczywiście dopasowany do konkretnego modelu samochodu. Wymiana może odbyć się w warsztacie albo, jeżeli jesteście Państwo pewni swoich umiejętności, samodzielnie. Na szczęście dostęp do układu nie jest skomplikowany i by dostać się do niego, wystarczy tylko koło i nadkole – samo zdjęcie zbiornika wymaga wyłącznie odkręcenia śrubek. Oczywiście w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, lepiej zgłosić problem do specjalisty.

W naszym e-sklepie znajdziecie Państwo najlepsze zbiorniki płynu do spryskiwaczy, które będą służyły Wam przez bardzo długi czas. Wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych i przez cenionych producentów, są bardzo odporne na czynniki zewnętrzne. Odpowiednie rozwiązania dobierzecie Państwo dzięki wyszukiwarce, w której wystarczy określić model samochodu, by ukazały się pasujące do niego części.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj