Drzwi 

Drzwi w każdym pojeździe pełnią kilka podstawowych, wszystkim dobrze znanych funkcji, dzięki którym samochód jest wygodny w użytkowaniu i zabezpieczony przed włamaniem czy kradzieżą. Jednak jak każdy element pojazdu wykorzystywany na co dzień, również drzwi ulegają zużyciu. Części eksploatacyjne drzwi samochodowych po jakimś czasie mogą się zepsuć i uniemożliwić poprawne działanie mechanizmu, a czasem nawet korzystanie z całego samochodu. Dlatego warto zadbać o odpowiedni stan elementów drzwi i w razie potrzeby zakupić wysokiej jakości części zamienne, by dokonać niezbędnych napraw. Odpowiednio wczesna wymiana zamka, klamki, zawiasu czy uszczelki w drzwiach samochodowych pomoże w uniknięciu sytuacji unieruchomienia auta ze względu na brak sprawnych drzwi.

Drzwi 

Bardzo rzadko dochodzi do sytuacji, w których z powodu awarii konieczna jest wymiana całych drzwi. Najczęściej wystarczy zakup i użycie drobnych elementów, które decydują o sprawności mechanizmów znajdujących się w drzwiach samochodowych. Drzwi mogą być otwierane w sposób uchylny lub przesuwny. W obu tych przypadkach zdarza się, że mechanizm otwierania ulega wyrobieniu. W takiej sytuacji konieczna jest wymiana zawiasów lub wózków albo prowadnic drzwi. Często zachodzi również konieczność wymiany nieprawidłowo pracujących ograniczników drzwi. W wyniku częstego otwierania mogą wyrobić się również elementy mocujące drzwi, które także znajdują się w kategorii części do drzwi.

Mechanizm otwierania każdych drzwi samochodowych składa się z zamka, cięgien, klamek, rygli, a także w niektórych przypadkach wkładek do zamka. Wszystkie te elementy w wyniku eksploatacji mogą ulec zużyciu lub uszkodzeniu. Często oznaką tego są zacinające się drzwi, niesprawnie działający mechanizm zamka centralnego albo problem z domknięciem. W kategorii drzwi znaleźć można elementy potrzebne do naprawy tego typu usterek, pasujące do wielu popularnych modeli samochodów.

Istotnym elementem drzwi są uszczelki. Pomagają one zachować pożądaną temperaturę i wilgotność w pojeździe, jednocześnie zapewniając bezpieczne zamknięcie. O problemach z uszczelkami najczęściej można dowiedzieć się zimą, kiedy przemarzają, mogą się kruszyć bądź nie być pasowe i powodować chlapanie lub wianie do wnętrza pojazdu. Zakup nowej uszczelki zwykle rozwiązuje te kwestie. Sprawę nieszczelności drzwi może również rozwiązać wymiana wygłuszenia.

Wybór odpowiednich podzespołów

Mechanizmy pracujące w drzwiach samochodowych mogą się zużywać i wymagają okresowej kontroli i wymiany w razie usterek. Dobór części zamiennych nie jest trudny, jeżeli tylko znane są ich kody OE. W innym wypadku należy sprawdzić dokładnie model samochodu, z którego elementami dana część może współpracować. W razie wątpliwości przed zakupem warto skonsultować się ze sprzedawcą. Każdy z elementów drzwi proponowanych w ofercie sklepu spełnia normy jakościowe. Produkty pochodzą jedynie ze sprawdzonych dystrybucji i zapewniają długie użytkowanie pod warunkiem właściwego doboru i montażu.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj