Pompy podciśnieniowe 

Pompy podciśnieniowe

Pompy podciśnieniowe (próżniowe) stanowią bardzo ważny element działania pojazdu, wyposażonego w silnik wysokoprężny. Ich sprawne działanie bezpośrednio wpływa na sprawność układu hamulcowego oraz regulacji i recyrkulacji spalin, turbosprężarek, centralnych zamków. Pompy podciśnieniowe występują w szerokiej ofercie produktów, dostępnych dla konkretnych modeli pojazdów. Części te, stosowane w samochodach osobowych i lekkich pojazdach użytkowych posiadają kody OE, dzięki którym w prosty sposób dobierzesz pompę do swojego pojazdu.

Pompy podciśnieniowe 

Pompy, dostępne w ofercie i najczęściej stosowane, to modele tłokowe lub wyporowe. Pompa tłokowa, działająca na zasadzie popychania tłoku elementem, napędzanym przez wałek rozrządu w ten sposób wytwarza podciśnienie. W przypadku pompy wyporowej, podciśnienie wytwarzają łopaty wirnika. Pompy podciśnieniowe smarowane są dzięki olejowi silnikowemu, ważnym dodatkiem do ich działania jest uszczelka. W niektórych modelach pomp podciśnieniowych jest ona częścią zestawu. Pierścień uszczelniający występuje w przypadku pomp podciśnieniowych, dedykowanych dla pojazdów marki Ford. Sprawne funkcjonowanie pompy podciśnieniowej jest niezbędne dla prawidłowego działania pojazdu. Pierwszymi symptomami problemów z pompą próżniową mogą być pogorszenie jakości hamowania lub problemy z centralnym zamkiem. Sytuacja, w której jedyną opcją będzie wymiana pompy próżniowej, to charakterystyczny zapach palonego oleju, który z nieszczelnej pompy próżniowej spływa na pokrywę rozgrzanego silnika. 

Pompy podciśnieniowe są częściami, które w nieskomplikowany sposób można wymienić samemu. Czasem wystarczy wymiana uszczelki, jednak gdy sytuacja wygląda na poważną, należy wymienić cały element. Pompy podciśnieniowe to dosyć spory wydatek, jednak ich sprawne działanie wpływa na podstawowe funkcje pojazdu, więc nie należy zwlekać. Pompy podciśnieniowe, dostępne w naszej ofercie, to najlepsze, dostępne na rynku modele, których niska waga oraz duża wydajność sprawiają, że produkty są z powodzeniem stosowane w wielu markach pojazdów. Przy wyborze pompy próżniowej, należy kierować się numerycznym oznaczeniem (kodem OE), przyporządkowanym dla konkretnych modeli pojazdów. Sugerowanie się jedynie odpowiadającą marką pojazdu nie jest w pełni wystarczające.

Dokonując zakupu, a następnie wymiany pompy próżniowej, koniecznie trzeba zwrócić uwagę, czy uszczelka jest dołączona do zestawu. Najczęściej należy dokupić ją oddzielnie i pamiętać jednocześnie o wymianie filtra oleju. Żywotność pompy podciśnieniowej po wymianie przedłuży regularna wymiana oleju, dedykowanego do typu silnika pojazdu oraz filtra oleju. Wybierając odpowiedni model pompy podciśnieniowej, znacznie wpływamy na stan techniczny pojazdu. Usterki, które były bezpośrednim powodem wymiany, oczywiście zostaną wyeliminowane, jednak sprawna pompa próżniowa w znaczny sposób wpływa na długoterminowe użytkowanie układu hamulcowego, paliwowego oraz centralnego zamka bez niespodzianek. 

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj