Przepustnice 

Przepustnice

Bardzo rzadko kierowcy znają się na budowie silników, które napędzają ich samochody. Większość osób na przykład nie wie, że silnik ich auta zawiera przepustnice. Często również nie wiemy, do czego przepustnica służy, a tylko ta niewielka wiedza pozwoliłaby w wielu przypadkach, na samodzielne ustalenie przyczyny anomalii, która zwiastuje awarię. Przepustnica wbrew obiegowej opinii nie jest odpowiedzialna za regulację ilości podawanego do silnika paliwa. Jest to element silnika (nie tylko spalinowego), który reguluje dopływ powietrza do kolektora dolotowego. Dopiero wymieszanie powietrza, które przejdzie przez przepustnicę i wymiesza się benzyną, dając mieszankę paliwowo-powietrzną pozwala zwiększyć obroty i osiągać większą moc. Przepustnica jest połączona za pomocą cięgła i linki z pedałem gazu. We współczesnych modelach często stosowane są układy elektroniczne.

Przepustnice 

Awaria przepustnicy

Główne oznaki oznaczające, że przepustnice „coś boli” odczytamy ze wskazówki obrotomierza. Przeważnie, zanim zaczną się poważniejsze problemy, możemy zauważyć, że na biegu jałowym wskazówka faluje. Zazwyczaj takie falowanie mieści się w granicach od 300 do 1000 obrotów/min. Inny symptom to szarpanie auta, kiedy mamy na obrotomierzu niskie wskazania. Przeważnie daje się to odczuć podczas ruszania na pierwszym biegu. Najpoważniejsze sytuacje dotyczą takich zachowań samochodu jak całkowite gaśnięcie silnika na małych prędkościach (przeważnie podczas dojazdu do np. czerwonego światła) lub z kolei za wysokie obroty. Nierzadko zdarza się, że silnik zamiast 800 obrotów ma 2000 lub więcej.

Naprawa przepustnicy polega na wymianie przepustnicy lub elementów całego jej układu. Częściej w grę wchodzi ta druga opcja. Przepustnica jest na tyle solidnym elementem silnika, że bardzo rzadko dochodzi do awarii całego jej zespołu. W naszym sklepie znajdą Państwo zarówno kompletne przepustnice, jak i jej poszczególne elementy, do których zaliczamy:

  • czujnik położenia przepustnicy,
  • korpus przepustnicy,
  • mechanizm dławikowy,
  • poduszka gaźnika,
  • przetwornik ciśnienia.

Przepustnica jest elementem silnika, dlatego w zależności od pojemności silnika oraz oczywiście producenta, jej typ może być inny. W ofercie naszego sklepu znajdziecie państwo przepustnice oraz jej elementy, które znajdą zastosowanie do większości silników, jakie jeżdżą po polskich drogach, zarówno do marek popularnych, jak i do tych mniej znanych (w ofercie jest ponad 170 producentów aut). Aby szukanie odpowiednich cześć było łatwe i szybkie, oddajemy do Państwa dyspozycji wyszukiwarkę, która będzie w stanie zawęzić obszar poszukiwań tylko do poszukiwanego producenta, modelu, rocznika oraz wariantu silnika.

Części dostępne u nas pochodzą tylko i wyłącznie od producentów silników lub sprawdzonych w branży automotive producentów zamienników, którzy zdobyli uznanie na rynku (VALEO, VDO, DELPHI, TOPRAN, BOSCH oraz wielu innych). Dzięki temu nie musicie się Państwo martwić o jakość części, a naprawiona przepustnica nie będzie przez długi okres zaprzątać Państwa głowy.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj