Łączniki elastyczne 

Łączniki elastyczne

Łączniki elastyczne, nazywane także tłumikami drgań, to niewielkie, choć bardzo znaczące elementy układu wydechowego. Ich głównym zadaniem jest tłumienie drgań silnika, by nie przenosiły się na dalszą część układu, dzięki czemu chronią pozostałe podzespoły przed uszkodzeniem. W ofercie naszego sklepu internetowego z częściami dla motoryzacji znajduje się szeroki wybór łączników elastycznych, pochodzących od najlepszych na rynku producentów – są to części, które spełnią wszystkie oczekiwania użytkowników względem funkcjonalności i żywotności.

Łączniki elastyczne 

Łączniki elastyczne są umiejscowione za kolektorem wydechowym – przyjmują na siebie drgania silnika, znacznie je redukując, dzięki czemu sam kolektor, jak i pozostałe elementy układu wydechowego, przyjmują znacznie mniejsze obciążenia. Dzięki łącznikom znacznie zwiększa się żywotność całego układu, są więc niezastąpioną częścią, która w razie zniszczenia powinna być jak najszybciej wymieniona. Co więcej, mają one również wpływ na moc pojazdu – odpowiednie modele zapewniają bowiem właściwe ujście gazów spalinowych z silnika, chroniąc go przed zduszeniem.

Łączniki elastyczne składają się z mieszka głównego oraz plecionki ze stali nierdzewnej. Jak nazwa wskazuje, są to elastyczne elementy, tworzące ruchome połączenie pomiędzy kolektorem a dalszymi częściami układu wydechowego. Co ważne, nie mogą to być części ani zbyt miękkie – zbytnia plastyczność może doprowadzić do zwężenia światła układu, co utrudni ujście spalin – ani zbyt twarde – sztywny element może szybko się uszkodzić lub, co gorsza, doprowadzić do pęknięcia innych części, w tym katalizatora. Ich wysoka jakość i trwałość mają więc znaczenie dla żywotności całego układu wydechowego.

W ofercie naszego internetowego sklepu znajdują się łączniki elastyczne, wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej – są odporne na korozję i posiadają odpowiedni stopień elastyczności, dzięki czemu są bardzo trwałe i wysoce funkcjonalne. Wytrzymują duże obciążenia, spowodowane wysoką temperaturą oraz drganiami silnika, zapewniając prawidłowe funkcjonowanie układu wydechowego. Oferujemy modele przeznaczone dla wielu różnych modeli aut, co pozwala dobrać najlepszą część dla swojego samochodu.

Kiedy należy wymienić łącznik elastyczny?

W przypadku uszkodzenia łącznika elastycznego, możliwy będzie większy hałas oraz drgania podczas pracy silnika. Odczuwalny może być także spadek mocy auta, jeśli zwęziło się światło układu, a spaliny nie mają swobodnej drogi ucieczki. W takiej sytuacji należy natychmiast wymienić łącznik – pozbawiony go układ wydechowy jest narażony na znaczne uszkodzenia, w tym zniszczeniu może ulec katalizator. Warto wymienić część na łącznik elastyczny, pochodzący od sprawdzonego producenta – tanie zamienniki mogą posiadać bardzo krótką żywotność i szybko rdzewieć lub pękać, nie wspominając o tłumieniu silnika. Części z zaufanego źródła spełnią wszystkie wymagania odnośnie trwałości i funkcjonalności.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj