Obejmy 

Obejmy 

Obejmy układu wydechowego stanowią jedną z najważniejszych części mocujących, dbającą o szczelność całego układu. Dzięki nim wytwarzane w silniku gazy spalinowe nie wydostają się poza układ, dopóki nie trafią do samego wydechu auta. Z tego względu ich jakość ma duży wpływ na funkcjonalność całego układu, a co za tym idzie – sprawność samochodu, komfort jazdy oraz bezpieczeństwo, zarówno użytkowników, jak i środowiska naturalnego.

W ofercie naszego internetowego sklepu z częściami dla motoryzacji znajduje się szeroki wybór obejm tłumika oraz dedykowanych dla nich części montażowych. Są to wysokiej jakości elementy, wykonane z bardzo trwałych materiałów, odpornych na wysokie temperatury, korozję oraz uszkodzenia mechaniczne. Dzięki produkcji zgodnie z wymaganymi normami, umożliwiają bardzo szczelny i solidny montaż tłumika końcowego, zapewniając jego odpowiednie działanie i maksymalną funkcjonalność.

Proponujemy różnego typu obejmy, dedykowane dla wielu modeli samochodów – m.in. marek VW, Fiat, Opel, Audi czy Peugeot. Aby znaleźć część dla swojego auta, wystarczy włączyć filtrowanie na górze strony, w którym należy wybrać żądaną markę, model oraz typ silnika. Pozwoli to na znacznie szybsze odszukanie interesujących produktów, dopasowanych do danego modelu samochodu.

Kiedy wymienić obejmy układu wydechowego

Zazwyczaj w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia obejmy układ wydechowy zaczyna pracować znacznie głośniej, możliwe jest także uderzanie, które słychać spod podwozia. W takiej sytuacji należy możliwie jak najszybciej wymienić uszkodzony element – w przeciwnym razie może dojść do rozszczelnienia całego układu i znacznego zmniejszenia jego funkcjonalności. Warto pamiętać, że sprawny układ wydechowy nie tylko obniża poziom hałasu, generowanego przez pracujący silnik, ale także przede wszystkim chroni użytkowników pojazdu przed trującą mieszanką gazów spalinowych, dlatego od jego sprawności zależy bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Dodatkowo chroni on środowisko, filtrując spaliny przed wypuszczeniem ich poza układ pojazdu.

Warto wybierać części bardzo wysokiej jakości, pochodzące od sprawdzonych producentów , specjalizujących się w elementach układu wydechowego – dzięki temu można mieć pewność, że dana obejma wytrzyma wiele lat eksploatacji, przedłużając żywotność całego układu. Pozwoli to uniknąć o wiele kosztowniejszych wymian i napraw w przyszłości oraz wpłynie na bezpieczeństwo całego pojazdu.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj