Rury wydechowe 

Rury wydechowe 

Chcąc dowiedzieć się więcej o znaczeniu rury wydechowej, warto poznać zasadę działania całego układu wydechowego. Nazywany jest również układem wylotowym i jest zespołem elementów silnika spalinowego, zaś jego zadaniem jest – po pierwsze – odprowadzanie spalin z silnika, a po drugie – tłumienie hałasu, który powstaje w trakcie jego działania. Praca układu wydechowego zaczyna się od katalizatora, do którego spaliny trafiają z cylindrów silnika. W katalizatorze dochodzi do redukcji i utlenienia spalin, po czym trafiają one do tłumika i – po odpowiednim przetworzeniu – właśnie do rury wydechowej. Ta jest odpowiedzialna za usuwanie spalin poza samochód, pełniąc więc bardzo istotną rolę w całym procesie.

Rury wydechowe umieszczane są zazwyczaj w tylnej części samochodu, po jego lewej stronie, a tworzone są przy użyciu wysokiej jakości materiałów, by zapewnić im wieloletnią wytrzymałość, a także odporność na działanie korozji.

Uszkodzona rura wydechowa? Koniecznie wymień ją na nową!

Uszkodzenie jakiegokolwiek elementu układu wydechowego – nie tylko rury, ale i katalizatora, tłumika czy sondy lambda – może prowadzić do bardzo nieprzyjemnych konsekwencji. W sytuacji, gdy uszkodzeniu ulegnie rura wydechowa (może się to stać np. w wyniku korozji albo uszkodzenia mechanicznego), może dochodzić do nieprawidłowego usuwania spalin albo wzrostu hałasu, wynikającego z pracy silnika. Przy okazji, do wnętrza samochodu może docierać nieprzyjemny zapach benzyny lub (co gorsza) spalin. Uszkodzenie tłumika lub rury wydechowej może również negatywnie wpływać na pracę silnika, dlatego w przypadku jakichkolwiek objawów – warto udać się do warsztatu.

W sytuacji, gdy dojdzie do uszkodzenia rury wydechowej, niezbędne jest zastąpienie jej nową – wykonaną z wysokiej jakości materiałów, która sprawdzi się w swojej roli na przestrzeni wielu lat. Jeżeli chcecie Państwo zainwestować w najlepszą część tego typu – skorzystajcie z oferty naszego e-sklepu. Stworzyliśmy bardzo bogaty asortyment, w skład którego wchodzą rury wydechowe najlepszych producentów, takich jak Bosch, Izawit czy Hella. Dzięki znajdującej się na górze wyszukiwarce, wybierzecie Państwo również markę, model i silnik swojego samochodu, dzięki czemu otrzymacie wyniki z pasującymi do Waszego samochodu rurami wydechowymi. To z kolei pozwoli Wam postawić na rozwiązanie dopasowane i stworzone o najwyższe standardy, a co za tym idzie - uzyskacie komfort i bezpieczeństwo jazdy!

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj