Uszczelki 

Uszczelki

Układ wydechowy spełnia bardzo ważne zadanie w każdym samochodzie – umożliwia prawidłowe przetwarzanie spalin, tłumi hałasy i wpływa na komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Jednak spełnia on swoje zadania tylko wtedy, gdy jest odpowiednio uszczelniony – w tym największą rolę odgrywają oczywiście uszczelki układu wydechowego, które muszą reprezentować odpowiednią jakość, a w przypadku uszkodzenia, powinny zostać wymienione. W tej kategorii znajdziecie Państwo uszczelki, które z pewnością spełnią swoje zadanie!

Uszczelki 

Układ wydechowy nie jest może najbardziej skomplikowanym systemem, jednak współcześnie na tyle dopracowanym, że pozwala nam jeździć komfortowo i bezpiecznie. Wynika to przede wszystkim z faktu, że skutecznie tłumi on hałasy generowane przez silnik, zapewnia właściwe przetwarzanie powstających w czasie jazdy spalin i – co najważniejsze – chroni nas przed działaniem najbardziej szkodliwych substancji. Jednak układ wydechowy spełnia swoje zadania tylko wtedy, kiedy jest odpowiednio uszczelniony – wymaga więc zastosowania wysokiej jakości uszczelek, które znajdziecie Państwo w naszej ofercie.

Uszczelki układu wydechowego mogą mieć bardzo zróżnicowaną budowę i funkcje – w zależności od posiadanego przez Państwa modelu samochodu. Do tych najważniejszych należą:

  • uszczelki tłumika,

  • uszczelki turbiny z rurą wydechową,

  • uszczelki kolektorów wydechowych,

  • uszczelki łączące.

Wszystkie znajdziecie Państwo w naszej ofercie – wybranie odpowiedniego produktu jest niezwykle istotne, bo wpływać będzie na bezpieczeństwo jazdy i prawidłową pracę układu wydechowego.

Odpowiedni dobór uszczelek to podstawa!

Układ wydechowy pracuje w ekstremalnych warunkach i niestety do uszkodzenia uszczelek dochodzi niezależnie od tego, jakim samochodem jeździcie Państwo na co dzień. Ich wymiana powinna zostać przeprowadzona w warsztacie (tam też najlepiej kontrolować stal uszczelnienia układu), choć w niektórych sytuacjach można pokusić się o samodzielną wymianę uszczelki (np. w miejscu, gdzie tłumik łączy się z odcinkami rur).

Musicie Państwo pamiętać jednak o tym, by wybierać właściwie – albo z pomocą specjalisty, albo przy wykorzystaniu naszej wyszukiwarki. Wystarczy określić w niej markę, model i silnik samochodu, a następnie sprawdzić, czy w asortymencie znajdują się odpowiednie uszczelki. Jeżeli tak – możecie je Państwo zamówić bez żadnego ryzyka. Stawiamy wyłącznie na najwyższą jakość części, zaopatrując się w nie u sprawdzonych producentów. Zamawiając u nas uszczelki do Renault, Citroena, BMW, Opla czy jakiegokolwiek innego pojazdu masz pewność, że będą one pasowały i zapewnią długotrwałe pełnienie swoich funkcji.

Z odpowiednimi uszczelkami unikniesz:

  • nadmiernego hałasu powodowanego pracą silnika,

  • ryzyka przedostania się trującego tlenku węgla do kabiny samochodu, co może mieć tragiczne w skutkach konsekwencje,

  • awarii układu wydechowego i konieczności ponoszenia dużo większych kosztów naprawy w przyszłości.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj