Korki wlewu 

Korki wlewu 

Budowa i znaczenie korków wlewu

Korki wlewu paliwa składają się z tulei, uszczelki oraz głównego elementu wyposażonego zwykle w uchwyt. Wykonane są z wytrzymałego tworzywa sztucznego, które powinno być odporne na działanie paliwa samochodowego. Tuleja, często gwintowana ulega zużyciu, podobnie jak element uszczelniający. Należy przy okazji tankowania sprawdzać stan korka i jego szczelność, by w razie potrzeby dokonać wymiany. Korek wlewu paliwa może mieć również odpowietrzacz, jeżeli nie znajduje się on w baku. Do dyspozycji w niektórych modelach są również zamki na kluczyk chroniące przed niepowołanym dostępem, a także linki zabezpieczające korek przed zgubieniem. Szczelne korki wlewu paliwa mają nie tylko zapobiegać wydostawaniu się paliwa, ale również jego oparów. Zapewnia to bezpieczeństwo, kiedy pojazd uczestniczy w kolizji czy wypadku. Opary również nie dostają się do kabiny samochodu.

Zakrętka na wlew oleju musi sprostać wyższym temperaturom i większemu ciśnieniu niż korek paliwowy. Wykonana jest z bardzo odpornych materiałów i jakościowo zgodna z produktami OE. Posiada zwykle specjalne oznaczenie informujące o przeznaczeniu i wskazujące właściwą pozycję zamknięcia i otwarcia. Jej znaczenie jest kluczowe we właściwej pracy silnika samochodu i w razie uszkodzenia bądź zagubienia musi być koniecznie zastąpiona właściwym modelem, zależnym od marki, rocznika i modelu pojazdu. 

Jak dobrać właściwy korek

Wbrew pozorom sytuacje, w których korek wlewu paliwa ulega zagubieniu, nie są rzadkie. Element ten również ulega zużyciu, w związku z tym warto sprawdzać jego sprawność i w razie potrzeby wymieniać na nowy. Najlepiej dokonując wyboru nowego korka kierować się modelem samochodu, choć warto również porównać wymiary korka oraz jego wygląd. Zdarza się, że dostępnych jest kilka rodzajów korków wlewu dla danego auta, również tych z zamkiem i kompletem kluczy. Trzeba się liczyć z faktem, że jeżeli wybrany zostanie taki korek i zgubione do niego kluczyki, kierowcę czeka sporo pracy z wymianą.

Podobnie kwestia wygląda dla zakończeń wlewu oleju silnikowego. Przy ich wyborze należy znać dane pojazdu — markę, model, a często także rocznik i rodzaj silnika czy wyposażenia. W ustaleniu szczegółów pomocny być może numer VIN samochodu. Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania korka — zapewnia on bezpieczeństwo kluczowego układu w samochodzie. Korki wlewu dostępne w ofercie sklepu pochodzą od sprawdzonych producentów i dystrybutorów i zachowują jakość na wysokim poziomie.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj