Wtryskiwacze 

Wtryskiwacze 

Objawy awarii wtryskiwaczy

Jeśli w trakcie jazdy zauważamy widocznie odczuwalną utratę mocy silnika, jest to najczęściej spowodowane właśnie awarią wtryskiwacza. Do innych symptomów można zaliczyć problem z odpaleniem silnika zimnego (który z czasem się pogłębia), biały lub czarny kolor spalin (może to również zwiastować awarię uszczelki pod głowicą), dużo większe zużycie paliwa, szarpanie auta oraz stukanie silnika. Innym objawem występującym dość rzadko jest również problem ze zgaszeniem silnika. Przeważnie, kiedy wtryskiwacz ulega awarii, zapala się automatycznie kontrolka „check engine”, której nie należy bagatelizować.

Jakie skutki może mieć awaria wtryskiwaczy?

Awaria wtryskiwaczy, która zostanie zignorowana „bo auto jeździ” może doprowadzić do tego, że będzie nas czekała zarówno wymiana wtryskiwaczy, jak i części, które w wyniku jazdy z niespranymi wtryskiwaczami ulegną uszkodzeniu. Przez niesprawne wtryskiwacze może dojść do wypalenia tłoków, zatarcia turbosprężarki, awarii pompy wtryskowej, filtru cząstek stałych. W skrajnych sytuacjach może dojść do zatarcia całego silnika.

Naprawa układu wtryskowego

W pierwszej kolejności, jeśli Państwa mechanik zdiagnozuje problem z wtryskiwaczem, powinien go z silnika wyciągnąć i przeczyścić. Brud jest jednym z częstszych powodów niesprawnej pracy. Ten prosty zabieg może zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Jeżeli jednak czyszczenie nie pomaga, awarię wtryskiwaczy możemy usunąć na dwa sposoby. Pierwszym jest regeneracja wtryskiwacza, drugim wymiana wtryskiwacza na nowy. 

Wtryskiwacze na ogół nie są tanie, ale rozbieżności cenowe są naprawdę ogromne i sięgają nawet kilku tysięcy złotych za sztukę. To czy lepiej jest naprawić wtryskiwacz, czy wymienić na nowy zależy głównie od ceny. Oczywiście pomijamy sytuację, kiedy uszkodzenie jest tak duże, że nie da się naprawić wtryskiwacza. W wielu sytuacjach próba regeneracji jest jedynym rozsądnym wyjściem. Na stronie naszego sklepu możecie Państwo nabyć jednakowo kompletne wtryskiwacze do wymiany, jak i części do ich naprawy. Dzięki prostej i bardzo intuicyjnej wyszukiwarce znajdziecie Państwo część dedykowaną do modelu samochodu, jaki państwo posiadają. Dodatkowo będziecie Państwo mogli porównać ceny różnych producentów oraz sprawdzić jakie elementy wtryskiwaczy można zakupić, w celu naprawy. W naszym sklepie dostaną Państwo wtryskiwacze do wszystkich najbardziej popularnych marek samochodowych oraz do aut w naszym kraju dość egzotycznych. W ofercie posiadamy części, a w tym i wtryskiwacze do ponad stu siedemdziesięciu marek samochodów.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj