Pozostałe 

Pozostałe

W tej kategorii produktowej prezentujemy pozostałe akcesoria i części, jakie mogą okazać się niezbędne przy naprawach układu paliwowego. Budowa tego układu może być różna w zależności od marki pojazdu, a więc i typu silnika. Dlatego też prezentujemy tutaj dedykowane części do samochodów określonych marek, ale i takie części, które mają zastosowanie w pojazdach wielu producentów. A ponieważ w układzie paliwowym możemy mieć do czynienia z różnego rodzaju awariami, od niewłaściwej pracy wtryskiwaczy aż po awarię pompy lub też amortyzatora, w tej kategorii zawarliśmy niektóre z części lub też podzespołów, których wymiana może pomóc w naprawie pojazdu. Można tutaj znaleźć między innymi amortyzatory pompy wtryskowej, regulatory ciśnienia paliwa, stabilizatory ciśnienia, a także uszczelki pokrywy zaworów oraz zestawy naprawcze do pompowtryskiwaczy. 

Pozostałe 

Regulator ciśnienia paliwa działa w ramach podzespołu silnika benzynowego, a jego awaria może powodować spore komplikacje jednocześnie będąc trudną do zdiagnozowania. W momencie, kiedy ten podzespół ulegnie mechanicznemu zużyciu - można wymienić go na nowy. Jego awaria może też być spowodowana dostaniem się do układu paliwowego sporej dawki zanieczyszczenia, co może skutkować jego zatarciem. Szacuje się, że awarie regulatora ciśnienia paliwa występują w momencie, kiedy pojazd ma już na liczniku ponad 200 lub 250 tysięcy kilometrów. W momencie, kiedy konieczna jest wymiana tego podzespołu - z powodzeniem można skorzystać z oferty naszego sklepu, aby taki komponent zamówić, a nawet pokusić się o jego samodzielną wymianę lub też wykonać to u mechanika.

Kolejnym elementem układu paliwowego, który może ulec zużyciu jest amortyzator pompy wtryskowej. To właśnie ta część, która wyglądem przypomina siłownik ma za zadanie niwelować uderzenie dźwigni o listwę we wnętrzu pompy. Tym samym w momencie zwalniania pedału gazu niwelowane są drgania, a co za tym idzie sama pompa wtryskowa zużywa się wolniej. Amortyzator pompy wtryskowej stanowi niewielki, ale ważny element całego układu paliwowego, który powinien działać sprawnie, aby nie tylko zapewniać komfort jazdy, ale i ją warunkować. 

W przypadku awarii układu paliwa może nam się również przydać specjalny zestaw naprawczy pompowtryskiwaczy, który zawiera specjalne mocowania i uszczelnienia, które mogą okazać się nam niezbędne. Z takim zestawem można pokusić się o wykonanie samodzielnej naprawy poprzez demontaż tego elementu oraz jego czyszczenie, a następnie wymianę zużytych elementów. Wszystkie uszczelki oraz zabezpieczenia obowiązkowo wymienia się także podczas wykonywania regeneracji pompowtryskiwaczy. Dzięki wymianie uszkodzonych uszczelek można w prosty sposób się jednej z najczęstszych przyczyn awarii pompowtryskiwaczy, które objawiają się szarpaniem silnika pracującego na wysokich obrotach. Zestawy naprawcze pompowtryskiwaczy zawierają tak naprawdę te elementy, które najszybciej ulegają uszkodzeniu i które trzeba wymieniać najczęściej. Mogą też zawierać specjalne śruby mocujące, które również trzeba okresowo wymieniać, aby pompowtrysk nie uległ obluzowaniu. Wszystkie te elementy można znaleźć w zaprezentowanej kategorii produktowej.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj