Pompowtryskiwacze 

Pompowtryskiwacze
Pompowtryskiwacze są jednym z kluczowych elementów układu paliwowego w pojazdach zasilanych silnikiem o samoczynnym zapłonie. Najprościej rzecz ujmując pompowtryskiwacze są połączeniem pompy wtryskowej oraz wtryskiwacza sterowanego za pomocą elektrozaworu. Służą do hydraulicznego wtrysku paliwa, który jest obecnie najczęściej stosowanym systemem zasilania silników. Silniki zasilane pompowtryskiwaczami cechują się wyjątkowo wysoką sprawnością, niskim zużyciem paliwa optymalną szybkobieżnością i wysoką mocą jednostkową.

Brak produktów w tej kategorii

Pompowtryskiwacze 

Pompowtryskiwacze to skomplikowane urządzenia łączące w sobie funkcjonalność pompy wtryskowej i wtryskiwacza. Odpowiadają więc zarówno za kompresję paliwa, jak i za rozpylanie go w komorze spalania. Takie rozwiązanie jest nie tylko skuteczne, ale również ekonomiczne. W przypadku awarii koszty napraw jednego urządzenia są odpowiednio niższe niż w przypadku dwóch mechanizmów. Pompowtryskiwacze dostępne na rynku są wyposażone w dwa rodzaje elektrozaworów: zawory elektromagnetyczny oraz piezoelektryczne. Wersje z zaworami elektromagnetycznymi cieszą się dużo większą popularnością ze względu na mniejszą awaryjność, tańsze koszty eksploatacji oraz są wysokie wyniki w testach czystości spalin.
 
Działanie pompowtryskiwaczy możemy podzielić na cztery główne etapy. Pierwszym z nich jest etap ssania, podczas którego paliwo jest uwalniane do komory wysokiego ciśnienia. Następnie w etapie skoku wstępnego paliwo powraca do komory niskiego ciśnienia. W etapie wtrysku następuje wstępny i zasadniczy wtrysk paliwa. Nadmiar paliwa jest usuwany do komory niskiego ciśnienia w ostatnim etapie skoku resztkowego.
 
W najważniejszych zalet pompowtryskiwaczy możemy wyróżnić:
  • sprawniejszą regulację dawkowania paliwa,
  • brak problemów z uruchomieniem silnika,
  • szybsze spalanie,
  • mniejsze zużycia paliwa.
Awaria pompowtryskiwacza może między innymi spowodować, że nie będziemy w stanie odpalić samochodu, ponieważ zablokowany zawór elektromagnetyczny uniemożliwi skierowanie paliwa do komory wysokiego ciśnienia. Podobne objawy może jednak dawać cały szereg innych usterek dlatego, zanim zdecydujemy się na zakup nowego urządzenia dobrze jest oddać samochód na przegląd do mechanika specjalizującego się w naprawach pompowtryskiwaczy. Dopiero po jego opinii powinniśmy sprawdzić ofertę sklepu z częściami samochodowymi.
 
Ze względu na wysoki stopień skomplikowania pompowtryskiwacze nie należą do najtańszych części samochodowych. Dlatego tak wielu kierowców, szukając oszczędności, decyduje się na zakup używanych urządzeń z rynku wtórnego. Jest to jednak spore ryzyko, ponieważ praktycznie nigdy nie wiemy, jaki jest rzeczywisty stan używanego pompowtryskiwacza. Może się więc okazać, że kilka miesięcy po zakupie będziemy zmuszeni do ponownej wymiany urządzenia i narazimy się na podwójne koszty montażu w warsztacie mechanicznym. Dlatego najlepiej od razu zainwestować w nowy pompowtryskiwacz od znanego producenta. Dzięki temu będziemy mieć gwarancję, że posłuży nam bezawaryjnie przez wiele lat.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj