Przewody wtryskowe 

Przewody wtryskowe 

Przewody wtryskowe muszą być wykonane bardzo precyzyjnie. Przeważnie wykonane są metodą odlewania z nierdzewnej stali. Odlew nie może mieć szwów, ponieważ osłabia on przewód, przez co jest mniej odporny na działanie ciśnienia wewnętrznego, które w przewodzie bywa dość znaczne. Dodatkowo w trakcie działania pompy ciśnienie ulega sporym wahaniom, dlatego przewody są narażone również na ten typ naprężeń. Najważniejszymi parametrami dotyczącymi samych przewodów są grubość ścianek zewnętrznych, przekrój czynny oraz długość przewodu. Grubość ścianek ma znaczenie przede wszystkim w odniesieniu do wytrzymałości i możliwości dopasowania geometrycznego przewodów, do rozkładu wtryskiwaczy w silniku (im grubsze ścianki, tym trudniej jest je wyginać). Należy pamiętać o tym, że przewody powinny być tak dopasowywane, aby nie tworzyć ostrych zagięć, tylko jak najmniejsze łuki. Przekrój czynny oraz jego długość odpowiada za charakterystykę przepływowo-ciśnieniową i finalnie ma wpływ na mechanizm wtrysku paliwa.

Złącza

Niemożliwe jest podłączanie wszystkich wtryskiwaczy do pompy z użyciem jednego przewodu. Z tego powodu przewody muszą zostać połączone. Połączenie pomiędzy poszczególnymi przewodami jest wykonane z użyciem specjalnych wysokociśnieniowych złączek. Występują trzy rodzaje złączek:

  • trawersa,
  • króciec ciśnieniowy rurowy,
  • stożek uszczelniający z nakrętką dociskową.

To jaki system jest w naszym aucie, zależy od tego jaki wydawał się najlepszy dla producenta pojazdu.

Awarie przewodów wtryskowych

Awaria przewodów wtryskowych jest związana w 99% z utratą przez przewody szczelności. Dotyczy to zarówno uszkodzenia samego przewodu, jak i złączek. Przeważnie objawami są spadek mocy silnika, problem lub całkowicie niemożliwe odpalenie auta. Usunięcie takiej awarii polega oczywiście na wymianie przewodów lub złączki, która utraciła szczelność. Czasem możemy dokonać sami naprawy, jeżeli oczywiście posiadamy minimum potrzebnej wiedzy. Aby jednak dokonać prawidłowo naprawy, musimy zakupić odpowiednie części, a do łatwych zadań to nie należy. W naszym sklepie możecie państwo znaleźć części, pogrupowane według producenta, modelu, roku produkcji oraz wersji silnikowej. Innymi słowy, jeśli wpiszemy podstawowe dane samochodu z dowodu rejestracyjnego, bardzo szybko dostaniemy spis pasujących części. W naszej ofercie mamy części do ponad 170-ciu marek samochodów, co powoduje, że wasza część na pewno znajduje się naszym sklepie. Nasze komponenty są dostarczane ponadto przez renomowanych producentów, dzięki czemu możemy zagwarantować ich jakość.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj