Tuleje 

Tuleje

Układ wydechowy samochodu składa się z wielu mniejszych lub większych elementów, bez których jego prawidłowa praca byłaby niemożliwa. Jednymi z takich elementów są dostępne w naszej ofercie tuleje. Są to części mające kształt pierścienia lub walca, a ich rola jest bardzo istotna, dlatego też w naszym e-sklepie znajdziecie Państwo najwyższej jakości części od cenionych producentów, które pasować będą do różnych marek i modeli pojazdów. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą na tuleje zawieszenia!

Tuleje 

Tuleje zawieszenia, nazywane również silentblokami czy też tulejami metalowo-gumowymi, to części bardzo niewielkie, ale mające ogromny wpływ na prawidłową pracę układu zawieszenia. Ich podstawowym zadaniem jest tłumienie wstrząsów, jakie mogłyby być generowane w trakcie jazdy samochodem – nawet po dość równej nawierzchni. W tej kwestii są one drugimi najważniejszymi elementami wyposażenia, zaraz po oponach, zapewniając użytkownikowi pojazdu komfort i bezpieczeństwo jazdy.

To jednak nie wszystko – tuleje zawieszenia pełnią też kilka innych ról, ponieważ dzięki nim możliwe jest:

  • zapewnienie prawidłowej pracy wahaczy, będących również bardzo istotnymi elementami układu zawieszenia,

  • zapewnienie stabilniejszego i dokładniejszego prowadzenia auta, co ma wpływ na bezpieczeństwo jazdy,

  • zmniejszanie naprężeń w elementach zawieszenia, co zapewnia większą trwałość całemu układowi zawieszenia.

Jak więc widać, rola tulei zawieszenia jest nieoceniona, dlatego też tak istotne jest zadbanie o to, aby części te były zawsze w pełni sprawne. W przypadku wszelkich niepokojących objawów, należy udać się do warsztatu. Co świadczy o tym, że tuleje zostały uszkodzone i dlaczego konieczna jest ich wymiana?

Kiedy należy wymienić tuleje zawieszenia?

Na początku warto zaznaczyć, że tuleje są najszybciej zużywającymi się częściami układu zawieszenia, a rozpoznanie ich nieprawidłowego działania nie jest trudne. Najważniejszymi objawami są: hałas w postaci charakterystycznego stukania, który jest słyszalny w trakcie jazdy, a także mniej precyzyjne kierowanie samochodem. Szczególnie objawy te nasilają się w przypadku nierównej nawierzchni, a dostrzeżenie luzów i problemów z tulejami, jest oznaką, że trzeba udać się do specjalisty. Brak reakcji może prowadzić do problemów z układem zawieszenia i dyskomfortu oraz zmniejszenia bezpieczeństwa w trakcie jazdy.

Tuleje można wymienić pojedynczo (poza tymi modelami samochodów, w których wahacz ma tuleje niewymienne), a jeżeli chcecie Państwo zakupić najlepsze części tego typu – zapraszamy do składania zamówień w naszym sklepie. Dysponujemy tulejami, tworzonymi przez cenionych w branży producentów, takich jak Compac Hydraulik, Tesam, Gedore i wiele innych, a dzięki ogromnemu asortymentowi, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w dopasowaniu części idealnie pasującego do Waszego pojazdu. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki, w której oznaczycie markę, model i silnik samochodu. W przypadku pytań – zapraszamy do bezpośredniego kontaktu!

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj