Czujniki 

Czujniki 

W każdym samochodzie zainstalowane są setki czujników. Kryją się one w w tak niepozornych miejscach jak radioodtwarzacz czy przednia szyba. Obecnie w nowoczesnych samochodach czujnik są w stanie wykryć niemalże wszystko, a w dodatku przewidzieć takie rzeczy jak ilość paliwa lub czas i dystans do kolizji. Oczywiście ich funkcja to nie tylko wykrywanie, ale również reagowanie na powstałe warunki takie jak przegrzewający się silnik, uruchamianie wycieraczek podczas deszczu lub korygowanie w momencie jazdy po kolizyjnym torze. Te wszystkie czujniki znacząco poprawiają bezpieczeństwo osób znajdujących się nie tylko w pojeździe, ale również tym poza nim. Większość nowoczesnych samochodów jest w stanie włączyć awaryjnie hamulce w momencie wykrycia pieszego na torze kolizyjnym. Dzięki takim udogodnieniom można uratować wiele potencjalnych ofiar potrąceń. Asystent parkowania nie byłby możliwy gdyby nie zespół czujników, które są w stanie wykonywać kilkaset obliczeń i analiz w ciągu sekundy.

Większość czujników skonstruowana jest tak, aby pomimo wszelkich zakłóceń móc funkcjonować bez zarzutu. Obecnie przesył informacji pomiędzy czujnikiem a sterownikiem jest analogowy, więc odpowiednia konstrukcja kabli, elementów czujnika jest niezbędna do tego, aby zakłócenia z innych (indukowanie napięć) kabli nie wpływały na inne sąsiadujące ze sobą. W odpowiedzi na ten problem producenci samochodów tworzą rozwiązanie, które ma polegać na cyfrowej transmisji danych. Pozwoli to na uniknięcie części zakłóceń. Takie rozwiązanie jest w stanie znacząco podnieść bezpieczeństwo oraz niezawodność samochodu. Co roku na rynku motoryzacyjnym pojawiają się nowości związane z czujnikami i sterownikami. Obecnie samochód dzięki nim jest w stanie dokładnie określić w jakim stanie jest niemalże każdy element silnika oraz innych sprzętów. Pozwala to na uniknięcie awarii spowodowanych na przykład złej jakości olejem lub niezachowania odpowiednich odległości podczas parkowania.

 Czujniki to niezwykle skomplikowane i wrażliwe elementy. Ich wymianę oraz konserwację powinien przeprowadzać odpowiedni specjalista. Nieodpowiednie zamontowanie lub ustawienie czujnika może być niebezpieczne zarówno dla samochodu jak i osób go użytkujących.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj