Kierunkowskazy 

Kierunkowskazy

Posiadanie sprawnych świateł kierunkowskazu to obowiązek każdego kierowcy. Brak potocznie zwanych "migaczy" może doprowadzić nie tylko do wysokiego mandatu, ale również stłuczki, a nawet niebezpiecznego wypadku. Wiadomo, że zapewnienie bezpieczeństwa sobie i pasażerom to priorytet, na którym nie można oszczędzać, dlatego natychmiast trzeba wymienić uszkodzone światła - dotyczy to zarówno żarówek, jak i kloszy. Na szczęście kierunkowskazy są względnie niedrogim urządzeniem i niemal każdy może sobie pozwolić na wymianę sygnalizacji.

Kierunkowskazy 

Wybór odpowiedniego kierunkowskazu

Wszystkie dostępne w ofercie kierunkowskazy są wykonane z wysokiej jakości materiałów i można z nich korzystać w zgodzie z obowiązującym prawem drogowym. Klosze wytworzone są z reguły z przezroczystego lub żółtawego szkła, co umożliwia utrzymanie naturalnego, pomarańczowego światła żarówki, który jest wymagany w przypadku kierunkowskazów. Warto zauważyć, że nie zawsze kupując samochód otrzymamy wymagane światła. Szczególnie należy uważać na pojazdy sprowadzane z USA lub Kanady, ponieważ tam obowiązują czerwone sygnalizatory, które są niezgodne z europejskimi przepisami. Wymienienie samej żarówki na pomarańczową zazwyczaj nie przyniesie akceptowalnego efektu, dlatego należy niezwłocznie wymienić kierunkowskazy na odpowiedni model. To samo dotyczy sytuacji, w której klosz został uszkodzony lub zużył się na skutek eksploatacji.

W sklepie znajdują się kierunkowskazy przeznaczone do montażu w modelach samochodów wielu popularnych marek, jak chociażby: Audi, BMW, Citroen, Fiat, Ford, Nissan, Peugeot, Renault, Toyota i innych. Wystarczy przeczytać nazwy produktów, żeby otrzymać informacje, do jakiej marki samochodu przeznaczony jest dany produkt. To bardzo ważne, ponieważ źle dobrany kierunkowskaz praktycznie na sto procent okaże się niekompatybilny z pojazdem. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Dzieje się tak chociażby dlatego, że każdy samochód posiada inny design nawet tak małych elementów, jak tylne i przednie światła. Z tego powodu w ofercie można znaleźć zarówno światła prostokątne, jak i owalne - wybór zależy od modelu pojazdu, który posiadamy.

Odnalezienie odpowiedniej marki lub modelu samochodu to jednak za mało, żeby mieć stuprocentową pewność, że wybierzemy odpowiedni produkt. Niemal każdy samochód posiada inne światła po lewej, a inne po prawej stronie maski - tak jakbyśmy widzieli ich lustrzane odbicie. Zazwyczaj różnią się od siebie także tylne oraz przednie światła kierunkowskazów. W opisie każdego modelu podane są parametry, które dokładnie wskazują, po jakiej stronie montowany jest dany produkt. Umożliwia to dokonanie trafnego i świadomego wyboru w przypadku, gdy nie potrzebujemy wymiany całego kompletu świateł kierunkowskazu.

W ofercie znajdują się również kierunkowskazy przeznaczone do umieszczenia w lusterkach bocznych. Przeznaczone są one tylko do nielicznych modeli samochodów, które oferują takie rozwiązanie. Światła w lusterkach znacznie zwiększają widoczność włączonej sygnalizacji.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj