Akumulatory 

Akumulatory

Zasilanie pojazdów mechanicznych i innych maszyn w prąd to zadanie akumulatorów. Za prawidłowy rozruch, działanie komputera pokładowego czy też grające radio i inne układy elektroniczne odpowiada właśnie sprawny akumulator. We współczesnych pojazdach, zarówno samochodach różnego typu, jak i motocyklach akumulatory odgrywają jedną z kluczowych ról. Dlatego tak ważne jest utrzymanie ich w dobrym stanie, a w razie problemów — szybka wymiana na nowy, sprawny podzespół o właściwie dopasowanych parametrach.

Akumulatory 

Rodzaje akumulatorów

W kategorii akumulatory znaleźć można szeroki wybór modeli renomowanych, sprawdzonych producentów, których produkty dostosowane są do różnorakich potrzeb. Pojemności i rodzaje styków, a także napięcie oraz prądy rozruchowe dostępne są zarówno do samochodów osobowych, jak i większych pojazdów, a także do motorów i motocykli. Oferowane są akumulatory klasyczne i nowoczesne z szeregiem technologii oraz usprawnień pozwalających na wygodne i bezawaryjne, długie użytkowanie.

Oferta sklepu obejmuje akumulatory:

  • żelowe,
  • kwasowo-ołowiowe,
  • z technologią AGM  -dedykowane pojazdom START-STOP,
  • HD - Heavy Duty z podwyższoną wytrzymałością i parametrami, dedykowane samochodom ciężarowym.

W zależności od obecności różnych składników dodatkowych w stopach ołowiowych akumulator może być obsługowy lub też częściowo bezobsługowy. Akumulatory obsługowe wymagają zwykle uzupełniania elektrolitu, ale przy prawidłowej eksploatacji może je cechować większa trwałość i zachowanie parametrów. Akumulatory częściowo bezobsługowe, najczęściej wykorzystujące stop ołowiu ze srebrem lub wapniem w budowie kratek rozdzielających elektrolit, są wygodne w użytkowaniu, bo nie wymagają uzupełniania elektrolitu, mimo iż może zachodzić jego minimalne parowanie. Całkiem szczelne w budowie akumulatory, na przykład spiralne są również całkowicie bezobsługowe.

Różnorodne technologie wykorzystywane w nowoczesnych akumulatorach pomagają zachować ich żywotność, mogą chronić przed samoczynnym rozładowywaniem, a także zapewniać duży impulsowy skok prądu potrzebnego do rozruchu. Dodatkowe funkcje zależne są od producenta sprzętu, dlatego też oferta obejmuje wiele różnych modeli o tych samych parametrach użytkowych. Umożliwia to idealne dopasowanie akumulatora do potrzeb pojazdu i jego użytkownika.

Jak dobrać odpowiedni akumulator

dopasowaniu akumulatorów do pojazdu pomóc może kod OE specyficzny dla pojazdu - czyli informacja o fabrycznie montowanym modelu. Jeżeli nie dysponuje się taką informacją, warto sprawdzić specyfikację obecnie posiadanego modelu. Ważne są parametry takie jak:

  • pojemność akumulatora wyrażona w amperogodzinach - AH,
  • prąd akumulatora wyrażony w amperach - A, wraz z normą w jakiej został zmierzony,
  • rodzaj oraz ułożenie biegunów dodatniego i ujemnego,
  • napięcie prądu.

Istotne okazać się również mogą wymiary akumulatora oraz typ wykonania strefy podłogowej, by pasowała do posiadanego uchwytu na akumulator. Jeżeli nie znamy wymaganych parametrów akumulatora, należy skorzystać z katalogów lub pomocy doradcy.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj