Filtry Kabinowe 

Filtry Kabinowe

Filtry kabinowe są wykorzystywane do oczyszczania powietrza wtłaczanego do wnętrza samochodu lub innego pojazdu. Dzięki nim zarówno kierowca, jak i pasażerowie mogą oddychać świeżym powietrzem pozbawionym wszelkich pyłów, spalin, zarodników grzybów i wielu innych zanieczyszczeń. Filtry z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Używając dobrej jakości filtrów kabinowych możemy nie tylko przedłużyć żywotność układu wentylacyjnego w naszym samochodzie, ale również znacząco poprawić komfort jazdy i bezpieczeństwo na drodze.

Filtry Kabinowe 

Filtry kabinowe jeszcze do niedawna były elementem wyposażenia samochodu, o którym mało kto słyszał. W dzisiejszych czasach jednak są już niemal standardem - zwłaszcza w samochodach wyposażonych w klimatyzację. Współcześni kierowcy mają coraz większą świadomość dotyczącą negatywnego oddziaływania zanieczyszczeń powietrza na zdrowie. Dlatego coraz częściej sięgają po rozwiązania, które nie tylko poprawiają komfort jazdy, ale również są dobre dla naszego organizmu. Filtry kabinowe mają ogromne znaczenie, zwłaszcza kiedy poruszamy się po zatłoczonych miejskich drogach, gdzie natężenie zanieczyszczeń (spalin samochodowych, pyłów, a nawet smogu) jest ogromne. Dobrej jakości filtry docenią również wszyscy kierowcy, którzy zmagają się z różnego rodzaju alergiami. Stosują filtry samochodowe, dbamy więc nie tylko o dłuższą żywotność układu wentylacyjnego w naszym aucie,ale również o zdrowie i dobre samopoczucie swoje i pasażerów.

Na rynku dostępne są trzy rodzaje filtrów kabinowych, dopasowanych do różnych potrzeb.

  • Filtry kabinowe w wersji standardowej - tak zwane filtry przeciwpyłowe, stosuje się je do usuwania wszelkich zanieczyszczeń mechanicznych o średnicy powyżej 1 mikrometra.
  • Filtry kabinowe z węglem aktywnym - poza pyłami pochłaniają również zanieczyszczenia gazowe i niwelują nieprzyjemne zapachy.
  • Filtry kabinowe z węglem aktywnym i warstwą polifenolu - spełniają rolę zarówno filtrów przeciwpyłowych, jak i węglowych. Dodatkowo działają jako pochłaniacz wilgoci, dzięki czemu można raz na zawsze zapomnieć o problemie zaparowanych szyb w naszym aucie. Jest to najbardziej zaawansowany rodzaj filtrów, który spełni oczekiwania nawet wyjątkowo wymagających kierowców.

Niezależnie od tego, na jaki filtr się zdecydujemy, należy pamiętać o regularnej wymianie. Tylko w ten sposób będziemy mieć gwarancje, że filtr będzie spełniał swoje zadanie. Według ekspertów filtry powinny być wymieniane co około 6 miesięcy lub 15 tysięcy kilometrów. Kierowcy poruszający się głównie po zatłoczonych miastach w godzinach szczytu mogą jednak zaobserwować krótszą żywotność filtru. Najlepiej więc na bieżąco kontrolować stan filtrów w swoim samochodzie. Nieregularna wymiana filtrów kabinowych może przyczynić się do spadku koncentracji, nasilić uczucie zmęczenia, a nawet powodować reakcje alergiczne. To wszystko ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Dlatego warto wyrobić sobie nawyk regularnego sprawdzania filtrów i nie bagatelizować tego problemu.

Filtry kabinowe: MANN-FILTER, FILTRON, VALEO, BOSCH, CHAMPION, BLUE PRINT, FEBI BILSTEIN, CORTECO, PURFLUX, KAMOKA, DENSO, JPN, VASCO, MISFAT, DENCKERMANN, MASTERSPORT, OYODO, VEMO, MAGNETI MARELLI, ALPHA FILTER.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj