Filtry Oleju 

Filtry Oleju

W niniejszej kategorii znajdą państwo wiele filtrów oleju do znanych marek takich jak: Toyota, Opel, BMW, Hyundai, Audi, a także wielu innych. Z racji tego, że dobór filtra jest uzależniony od konstrukcji jednostki napędowej, ważną zakładką, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze filtra, jest zakładka "pasujące pojazdy". Znajdą w niej państwo kompatybilne z danym filtrem oleju pojazdy. Dzięki temu nie dojdzie do sytuacji, w której wybrany został niepasujący do samochodu filtr oleju. Warto zwrócić również uwagę na parametry danego filtra - a więc rodzaj, średnice oraz wysokość. Przy wymianie filtra oleju najczęściej wymienia się również sam olej i uszczelkę korka spustowego. W zależności od zaleceń i norm producenta, czas wymiany może się różnić. Przyjmuje się, że filtr ten powinien być wymieniany co roku lub po przejechaniu 10-20 tysięcy kilometrów.

Filtry Oleju 

Wymiana filtrów oleju powinna odbywać się regularnie wraz z wymianą oleju silnikowego. Filtry oleju mają na celu ograniczyć ilość zanieczyszczeń, które wraz z zasysanym powietrzem mogą dostać się do silnika. Stosowanie filtrów ma także inne zadanie - oczyszczenie oleju. Podobnie działają filtry powietrza, jednak one nie wyłapują wszystkich zanieczyszczeń z atmosfery. Po tym, jak zanieczyszczenia dostaną się do silnika, kluczową rolę odgrywa właśnie filtr oleju, który jest dużo bardziej czuły od filtru powietrza.

Warto wspomnieć o rodzajach składających się na filtry oleju, które znajdą państwo w naszym sklepie. Pierwszym rodzajem, na który trzeba zwrócić uwagę to tzw. filtry puszkowe, nazywane po angielsku spin-on. Taki filtr tworzy stalowa obudowa z gwintem, który odpowiada za przykręcenie do korpusu silnika. Sporą zaletą tych filtrów jest odporna i mocna konstrukcja, a także bardzo łatwa wymiana, która nie wiąże się z większym ryzykiem (bardzo małe prawdopodobieństwo zanieczyszczenia układu olejowego). Drugą kategorią, którą możemy wyróżnić są wkłady filtra oleju. Takie wkłady znajdują się w szczelnych obudowach, które są zintegrowane z danym silnikiem. Obudowa stanowi tutaj ważny element, posiada albowiem wszystkie niezbędne do pracy silnika zawory oraz elementy pozycjonujące wkład filtracyjny, które odpowiadają za uszczelnienie. W odróżnieniu od filtrów puszkowych nie spotkamy tutaj metalowych części - wkłady filtrów oleju są wykonane z nowoczesnych tworzyw sztucznych. Bez metalowych elementów utylizacja filtra staje się łatwiejsza.

Warto regularnie wymieniać filtry oleju mając na uwadze, że gdyby nie filtr, olej zostałby zanieczyszczony, a to już prosta droga do uszkodzenia silnika. Silnik to najważniejsza część pojazdu i jego uszkodzenie może mieć fatalne konsekwencje. Wielu kierowców zaniedbuje wymianę filtrów oleju, mimo że nie wiąże się ona z wysokimi kosztami. Potem niestety jest już za późno i wydatki okazują się zdecydowanie wyższe. Ponadto warto pamiętać, żeby filtry oleju kupować w sprawdzonych miejscach, najlepiej oryginalne, które zagwarantują stuprocentowe bezpieczeństwo i komfort użytkowania. 

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj