Filtry Paliwa 

Filtry Paliwa

W niniejszej kategorii znajdą państwo bardzo duży wybór filtrów paliwa do marek takich jak: Opel, Peugeot, Fiat, Nissan, Ford i wielu innych. Przed wyborem warto dowiedzieć się nieco więcej na temat wspomnianych filtrów. Filtry paliwa podobnie jak inne rodzaje filtrów składają się z kilku rodzajów. Pierwszym opisywanym rodzajem będą filtry z przyłączami. Tego typu filtry zbudowane są z metalowej lub plastikowej obudowy, która jest szczelnie zamknięta. Innym elementem obudowy są przyłącza do danych przewodów paliwowych - stąd też nazwa filtrów. Stosuje się je w silnikach diesla i silnikach benzynowych. Kolejnym rodzajem są wkłady filtrów paliwa, nieco podobne do wkładów filtrów oleju. Stosuje się je w silnikach wysokoprężnych jako element montowany w obudowie, która jest zintegrowana z silnikiem. Nie zawierają również metalowych elementów i są wykonane z tworzyw sztucznych, odpornych na działanie paliwa. Ostatnim rodzajem są filtry wkręcane i tutaj kolejny raz warto nawiązać do filtrów oleju, gdyż jest to ich odpowiednik, jedyną różnicę stanowi brak zaworów wewnętrznych. Jest to element zabezpieczający i do komory silnika nie trafi zanieczyszczone paliwo. Jeśli filtr będzie niedrożny, silnik przestanie pracować i nie będzie korzystał z zanieczyszczonego paliwa.

Filtry Paliwa 

Zadaniem filtrów paliwa jest oczyszczanie benzyny i oleju napędowego z zanieczyszczeń, które mogą prowadzić do uszkodzenia silnika i poważnych konsekwencji finansowych. Filtry paliwa redukują powstawanie zanieczyszczeń stałych, takich jak piasek, rdza czy cząstki metali, a także zanieczyszczeń związanych z wodą i cząsteczek żywicznych, które są powiązane z utlenianiem oleju napędowego. Sprawny filtr paliwa jest ważny, ponieważ odpowiada za wysokie osiągi i płynność pracy silnika. 

Decydując się na filtr paliwa dostępny w naszym sklepie, pamiętaj o przeglądnięciu zakładki pasujące pojazdy - gdzie dowiesz się, do jakich samochodów pasuje dany filtr paliwa. Dzięki temu będziesz mógł dobrać filtr, który na sto procent będzie pasował do twojego pojazdu. Wybierając filtr paliwa, musimy zwrócić uwagę również na papier adsorpcyjny, którego mała przepuszczalność może prowadzić do deformacji rdzenia oraz na śrubę odwodnieniową, która powinna być wykonana z odpowiedniego materiału, który zapobiegnie deformacji i rozszczelnieniu. Ważnym elementem jest również szczelność. Nieszczelne elementy mogą powodować wyciek paliwa.

Głównym zadaniem filtrów paliwa jest filtracja zanieczyszczeń większych niż 3 μm (w silnikach o zapłonie samoczynnym) oraz większych niż 10 μm w silnikach benzynowych. Dlatego, jeśli państwa celem jest zachowanie sprawność silnika przez jak najdłuższy okres czasu, wymiana filtrów paliwa, kiedy to konieczne jest niezbędną czynnością. Zaniedbanie tego elementu może prowadzić do nieodpowiedniej filtracji paliwa, co z kolei objawiać się może zaburzeniem dopływu paliwa, uszkodzeniem niektórych elementów układu paliwowego oraz znaczącym spadkiem wydajności silnika. W razie nieścisłości i pytań prosimy o kontakt. 

Filtry paliwa: MANN-FILTER, BOSCH, FILTRON, PURFLUX, DELPHI, BLUE PRINT, CHAMPION, VALEO, MISFAT, KAMOKA, VASCO, JPN, DENSO, FEBI BILSTEIN, VAICO, DENCKERMANN, OYODO, FORD, PSA Peugeot Citroen, KNECHT.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj