Air filters 

Air filters

Powietrze trafiające zarówno do kabiny samochodu, jak i komory silnika wymaga filtracji. Filtry powietrza zatrzymują różnej wielkości cząstki, które w normalnym obiegu mogłyby powodować uszkodzenia silnika i innych podzespołów mających styczność z olejem silnikowym. Powietrze, jakie dostarczane jest pasażerom, wymaga również filtracji gazowej, gdyż takie zanieczyszczenia mogą być groźne dla ludzi. Dlatego właśnie regularna wymiana filtrów jest tak ważna, gdyż nie tylko zapobiega awariom, lecz także pozwala dbać o zdrowie.

Zadaniem filtra jest oczyszczanie powietrza bez względu na warunki, w jakich pracuje. Te mogą być naprawdę zróżnicowane — zarówno pod względem temperatury, jak i stopnia wilgotności oraz ilości i rodzaju zanieczyszczeń. Również powietrze przechodzące przez filtr może być mono pulsujące. Przepustowość filtrów oraz redukcja odgłosów ssania to również istotne aspekty ich pracy. Dlatego projekt filtrów musi być dobrze przemyślany a ich jakość najwyższa. Budowa filtra jest uzależniona od silnika, dla jakiego ma pracować, gdyż różne są zapotrzebowania na powietrze.

Air filters 

Filtr powietrza zapobiega dostawaniu się nieczystości z zewnątrz docierających wraz z powietrzem do układu zasilania silnika spalinowego. Gdyby powietrze nie zostało oczyszczone z pyłków, piasków oraz innych drobin zanieczyszczeniu uległby układ regulujący stabilną pracę silnika w tym przepływomierz oraz przepustnica, a silnik mógłby ulec zatarciu. Częsta wymiana filtra powietrza pozwala na zachowanie parametrów pracy silnika dzięki zachowaniu odpowiedniej przepustowości.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj