Głowice cylindrów 

Głowice cylindrów

Głowica cylindrów to jeden z elementów silnika, od którego w największej mierze zależy jego praca. Podczas codziennej eksploatacji następuje naturalne zużycie takich elementów jak chociażby gniazda zaworowe. Wzmożone zużycie głowicy następuje szczególnie w przypadku instalacji gazowych starszych generacji, gdzie paliwo dostarczane jest do kolektora dolotowego i tam tworzy mieszankę z powietrzem. Oprócz instalacji LPG uszkodzone głowice cylindrów są również wynikiem pęknięcia paska lub łańcucha rozrządu. Wskutek kolizji zaworów i tłoka może dojść zarówno do uszkodzenia zaworów, jak i odkształcenia ich gniazd. W tej kategorii znaleźć możecie fabrycznie nowe głowice pochodzące od najlepszych producentów i dopasowane do większości popularnych silników w naszym kraju. Szczególną uwagę przykładamy do sprawdzenia jakości i zapewnienia pełnej gwarancji na każdy element naszej oferty.

Głowice cylindrów 

Zanim dojdzie do całkowitego uszkodzenia silnika i konieczności remontu kapitalnego, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka symptomów. Objawy niewielkiego pęknięcia głowicy często mylone są z uszkodzeniem uszczelki pod nią. W tym przypadku również może dojść do nietrzymania kompresji na wszystkich cylindrach i nierównej pracy silnia. Nadmierne kopcenie z układu wydechowego to kolejny objaw uszkodzenia. Z racji tego, iż jest to bardzo poważna i wymagająca nie tylko fachowych narzędzi, ale i wiedzy wymiana, zanim zakupicie u nas głowice cylindrów, konieczna jest konsultacja z fachowym mechanikiem. On najlepiej rozpozna poddając głowicę pomiarom wszelkie jej uszkodzenia. 

Odpowiedni dobór i montaż głowicy

W kwestii doboru należy przede wszystkim dokładnie sprawdzić wersję silnika, który posiadamy w swoim aucie. Wszakże głowice silnika mogą różnić się nawet w ramach jednego rocznika i jednej pojemności silnika, jak chociażby w przypadku trzycylindrowego silnika 1.0 stosowanego w Oplu Corsa C. Dokładne określenie kodu motoru jest kluczowe. Pod żadnym pozorem nie można stosować głowic zamiennie, nawet jeśli na pierwszy rzut oka wyglądają one identycznie. Różnica jednego milimetra to dla zarówno procesu spalania mieszanki, jak i prawidłowego ustawienia rozrządu, kolosalna różnica. W konsekwencji może ona doprowadzić do nieodwracalnej awarii. Kod umieszczony na naszej głowicy musi zgadzać się z tym obecnym w sklepie. W razie problemów warto do nas napisać lub zadzwonić.

Dostarczane przez nas głowice cylindrów nadają się do bezpośredniego uzbrojenia i montażu. Aby zachować gwarancję producenta, musi być ona założona przez fachowca. Samodzielny montaż bez użycia klucza dynamometrycznego i znajomości zasad spasowania i dokręcania, może zakończyć się pęknięciem lub uszkodzeniem tego elementu jeszcze przed uruchomieniem silnika. Jednak zakup naszych głowic i zlecenie montażu fachowcowi to gwarancja wielu lat bezawaryjnej eksploatacji tego elementu silnika. Każdy produkt spełnia wszystkie normy fabryczne narzucone przez producentów i wykonany jest z zegarmistrzowską precyzją.

 

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj