Turbosprężarki 

Turbosprężarki

Spotykane są obecnie w prawie wszystkich dieslach, a ich technologia wciąż jest skutecznie rozwijana. Pozwalają na zwiększenie osiągów i mocy silnika. Przyjaciele wielu kierowców, lubiących łączyć ekonomiczną jazdę na silniku wolnossącym, z możliwością wykorzystania ogromnych, przyczajonych pod pedałem gazu, pokładów energii. Turbosprężarki — urządzenia, które zmieniły silniki, ale nawet one ulegają awariom i wymagają napraw oraz wymian części. Obecnie w ofercie posiadamy kompletne turbosprężarki i bardzo duży wybór takich elementów jak: chłodnice powietrza, przewody, czujniki ABS, zawory czy przetworniki ciśnienia. Oferujemy części do wszystkich najpopularniejszych modeli samochodów, które spotykamy na ulicy każdego dnia.

Turbosprężarki 

Turbosprężarki. Dzięki nim wzrasta sprawność i osiągi silnika, w tym lepszy moment obrotowy. Lepiej też są opłukiwane cylindry ze spalin. Z drugiej strony, szybciej mogą zużywać się niektóre elementy silnika. Mają jeszcze więcej wad i zalet, ale kierowcy uważają je za korzystne rozwiązanie, świetnie ułatwiające pracę diesli. Dlatego obecnie większość silników wysokoprężnych to silniki turbodoładowane. A to oznacza duże zapotrzebowanie na turbosprężarki i części zamienne tych układów.

Turbosprężarki — co to jest i jak działa?

Turbosprężarka ma za zadanie doładować dodatkową mocą silnik spalinowy. Ta maszyna wirnikowa składa się z turbiny i osadzonej na tym samym wale sprężarki. Spaliny z silnika zasilają turbinę, a sprężarka kompresuje powietrze i zasila nim silnik. Poprzez wtłoczenie dodatkowego powietrza do komory spalania, zwiększa sprawność i moc motoru. Dzieje się tak dzięki sprężarce, która jest w stanie podać więcej powietrza do komory silnika niż ciśnienie atmosferyczne, co umożliwia jednocześnie zwiększone spalanie paliwa. Wiąże się to z poprawą osiągów silnika wolnossącego. Dzięki turbosprężarkom, w autach mogą być montowane mniejsze i lżejsze silnik, przy zachowaniu  określonej mocy.

Kompletne turbosprężarki i inne elementy

  • Intercoolery (chłodnice powietrza),
  • Przewody powietrza turbosprężarki,
  • Zawory sterujące i zawory regulacji ciśnienia, przetworniki ciśnienia,
  • Przewody olejowe turbiny, wkład turbosprężarki, zestawy montażowe turbiny (zestawy uszczelek),
  • I przede wszystkim kompletne turbosprężarki do popularnych marek aut.

Sprzedajemy kompletne turbosprężarki takich marek jak Turborail, Pierburg, MotairTurboleader. Zaś inne elementy składowe do turbosprężarek dostarczają nam: Hella, LCC Products, Delphi, Denso, Elring, NRF, Nissens, Reinz, Sasic, Valeo, Van Vezel czy FebiBilstein.

W sklepie superparts.pl znajdą Państwo gotowe turbosprężarki i inne części niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania. Na naszych stanach posiadamy elementy do wszystkich najpopularniejszych modeli znanych marek aut: BWM, Volkswagen, Audi, Mercedes, Ford, Citroen, Peugeot, Renault, Fiat, Opel, Mitsubishi, Hyundai, Toyota, Mazda, Nissan, Kia i wiele więcej. Oferujemy turbosprężarki oraz ich elementy składowe, w atrakcyjnych cenach i z gwarancją szybkiej wysyłki.

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł SUMA

Realizuj zamówienie

Szukaj